میکرو اسکالپ چیست و چه کاربردی دارد؟

میکرو اسکالپ چیست و چه کاربردی دارد؟ https://clinicelham.com/license
https://clinicelham.com/how-to-use-my-images

میکرو اسکالپ چیست و چه کاربردی دارد؟

1305

مو یکی از مهمترین رکن های زیبایی در هر فردی به حساب می آید. اما بسیاری از افراد بنا به دلایل مختلفی از جمله عوامل ژنتیکی، بیماریها، مصرف برخی از دارو، استرس و اضطراب دچار ریزش مو می شوند و بعد از مدتی تراکم موهای آنها کاهش پیدا می کند. 

این امر باعث می شود که بسیاری از افراد بعد از مدتی اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. از این رو به دنبال راهی هستند که بتوانند به نوعی این مشکل را حل کنند و موهایشان حالت عادی پیدا کند. روش های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد. یکی از روش های محبوبی که اخیرا مورد توجه بسیاری از زیبادوستدان قرار گرفته روش میکرو اسکالپ است. اسکالپ به لحاظ معنایی معادل کف سر است و میکرو به عمل هاشور زدن گفته می شود.

 در ادامه این مقاله اطلاعاتی را درباره میکرواسکالپ و تفاوت آن با کاشت مو در اختیار شما قرار می دهیم. با ما همراه باشید. 

مهمترین مزیت های استفاده از میکرو اسکالپ

به طور کلی، هر روشی که در جهت زیبایی یا پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد، دارای مزیت ها و معایب خاص خودش است. از این رو فرد متقاضی که قصد انجام آن را دارد باید درباره این مزایا و معایب بداند و سپس با آگاهی کامل روش مورد نظر را انتخاب کند. در ادامه درباره مزیت های استفاده از میکرو اسکالپ اطلاعاتی را در اختیار شما خوانندگان عزیز قرار می دهیم. 

مهمترین مزیت این روش این است که فرد می تواند در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه دلخواه خود برسد. همچنین در مقایسه با بسیاری از روش های مشابه، عوارض انجام میکرواسکالپ بسیار کمتر است. در صورتی که افراد از نتیجه نهایی راضی نباشند، امکان محو آن وجود دارد. با توجه به استریله بودن سوزن های به کار رفته برای روش، امکان ابتلا فرد به بیماری های عفونی به طور قابل توجهی کاهش پیدا می کند. مزیت دیگر این است که افراد با هر پوست و در هر سنی می توانند از این روش استفاده نمایند. میکرو اسکالپ دوره نقاهت ندارد و فرد می تواند بعد از انجام آن کارهای عادی روزمره خود را انجام دهد. 

مهمترین معایب استفاده از میکرو اسکالپ

همان طور که گفتیم، در کنار محاسنی که دارد، دارای معایبی نیز میباشد. در رابطه با میکرو اسکالپ نیز همین گونه است.  نکته اول اینکه میکرو اسکالپ را در یک کلینیک مطمئن انجام دهید. زیرا اینکار باید با دقت بالایی صورت بگیرد تا نتایج حاصل از آن کاملا طبیعی باشد. به طور کلی، ممکن است بعد از انجام میکرو اسکالپ، فرد دچار برخی از ویژگی های آلرژیک از جمله خارش در منطقه مورد نظر شود.  گاهی اوقات نیز اختلاف رنگ بین موهای واقعی و منطقه هاشور زده شده به وضوح قابل مشاهده می باشد. نکته منفی دیگر این است که میکرو اسکالپ یک روش دائمی نیست و باید هر چند وقت یکبار آن را تمدید نبود. 

میکرو اسکالپ چگونه انجام می شود؟

مانند بسیاری از روش های دیگر، میکرو اسکالپ یک روش زبیایی کارآمد به حساب می آید  و بسیاری از افراد که دچار کم مویی یا طاسی هستند، می توانند از این روش بهره بگیرند. در حقیقت، در این روش تارهای مو به صورت نوری شبیه سازی می شوند. زمانی که این عمل را در یک کلینیک معتبر و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید، موهای شما ظاهر بسیار طبیعی پیدا خواهد کرد و کسی متوجه نمی شود که در واقع در آن ناحیه این حجم از تراکم مو واقعی نیست. 

ممکن است برخی تصور کنند که استفاده از روش میکرو اسکالپ برای درمان طاسی یا نازکی مو یک امر غیر عادی به حساب بیاید. اما این کار کاملا حرفه ای و بسیار پیچیده تر از یک تتو ساده روی سر است. برای انجام این روش، به یک سری از ابزارها و تجهیزات پزشکی خاص نیاز است. 

عوامل موثر در افزایش عمر میکرو اسکالپ

عوامل گوناگون زیادی وجود دارد که می تواند بر ماندگاری میکرو اسکالپ تاثیر بگذارد که در اینجا به برخی از این عوامل اشاره می کنیم. 

  1. یکی از عوامل تاثیرگذار در ماندگاری میکرو اسکالپ، کیفیت رنگ هاشور است. به طور کلی، رنگ های طبیعی دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. در این رنگ ها از سرب کمی استفاده می شود و همین امر باعث می گردد که ماندگاری هاشور روی پوست سر کاهش پیدا کند. برای رفع این مشکل می   توان عمق تزریق را بیشتر نمود و یا فرد می تواند دفعات بیشتری برای ترمیم آن مراجعه کند. 
  2. عامل دیگر در ماندگاری میکرو اسکالپ مربوط به نوع پوست فرد متقاضی است.  وقتی که فرد دارای پوست خشک است، منافذ پوست وی ریز هستند. همین امر باعث می گردد که هاشور مدت بیشتری روی پوست بماند. افرادی که پوست چرب دارند به دلیل منافذ باز بزرگ چربی بیشتری تولید می کنند و باعث می شوند که ماندگاری هاشور روی پوست سر کاهش پیدا کند. 
  3. عامل تاثیر گذار دیگر مربوط به عمق کاشت است. طبیعتا هر قدری که عمق کاشت رنگدانه ها در پوست سر بیشتر باشد، میزان ماندگاری آنها نیز بیشتر خواهد بود. 
  4. آخرین فاکتور تاثیر گذار در ماندگاری هاشور در روش میکرو اسکالپ مربوط به تعریق فرد می شود. اگر فرد متقاضی زیاد عرق کند احتمال ماندگاری هاشورها کاهش پیدا می کند. زیرا تعریق زیاد باعث کمرنگ شدن رنگ دانه ها می گردد. 

مراقبت های بعد از میکرواسکالپ سر

برای کارآمدی بیشتر و رسیدن به نتیجه دلخواه در هر روشی، باید اقداماتی انجام داد. در این بخش به مراقبت های مهم بعد از میکرواسکالپ سر اشاره می کنیم. 

بهتر است تا سه روز بعد از انجام میکرواسکالپ سر حمام نروید. همچنین از رفتن به سونا و استخر نیز تا مدت دو هفته جدا خودداری نمایید. بهتر است زیر نور تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید و در صورت لزوم از کلاهای مخصوص استفاده نمایید تا نور مستقیما به قسمتی که هاشور زده اید برخورد نکند. علت این است که نور آفتاب می تواند منجر به کمرنگ شده هاشور در ناحیه سر شما شود. بعد از گذشت سه روز می توانید سرتان را با آب ولرم بشویید و برای شست و شو از شامپو بچه استفاده نمایید. بهتر است که در این مدت از پماد های چرب استفاده نکنید، زیرا خود سر به اندازه کافی چربی دارد و چربی زیاد دوام هاشور را کاهش می دهد. در صورتی که پوست سرتان زیاد چرب است می توانید از الکل برای ضدعفونی و کم کردن چربی آن استفاده نمایید. 

مقایسه کاشت مو و میکرواسکالپ سر

بسیاری از افراد که از طاسی یا کم تراکمی موهایشان رنج می برند، به دنبال راهی برای برطراف کردن این مشکل هستند. میکرواسکالپ سر و کاشت مو دو تا از راه حل های رایجی است که در کلینیک های پوست و مو برای این افراد پیشنهاد می شود. روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد. ابتدا پزشک متخصص دلیل ریزش مو فرد را بررسی می کند و با در نظر گرفتن برخی از مشخصات، روش مناسبی را به او پیشنهاد می کند. در کاشت مو از هر روشی که باشد، موی طبیعی روی سر فرد مجددا رشد می کند. به طور کلی، کاشت مو روش نسبتا پر هزینه ای است و همه افراد گزینه مناسبی برای کاشت مو به حساب نمی آیند. 

میکرواسکالپ سر یک روش نسبتا ارزان

میکرواسکالپ سر یک روش نسبتا ارزان است که فرد را خیلی سریع به نتیجه دلخواهش می رساند. در این روش عملا مویی برای پیوند زدن وجود دارد بلکه فقط قسمت مورد نظر از طریق سوزن های بسیار نازکی هاشور زده می شود. اما این کار باید با دقت بالا و زیر نظر پزشک متخصص انجام شود تا کاملا طبیعی باشد در غیر این صورت ممکن است فرد به نتیجه دلخواه نرسد و از انجام آن پشیمان شود. همچنین در این روش، افراد می توانند مناطقی از سرشان را که دچار زخم، اسکار یا مواردی از این قبیل است را بپوشانند. 

همچنین توجه داشته باشید که کاشت مو یک روش تهاجمی به حساب می آید. در حالی که میکرواسکالپ یک روش غیر تهاجمی است. همچنین فرد بعد از کاشت مو ممکن است برای مدتی دچار درد شود. این در حالی است که در میکرواسکالپ سر به ندرت افراد درد را گزارش کرده اند.  اما این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که کاشت مو یک روش دائمی است و فرد در دراز مدت از داشتن موهای طبیعی لذت می برد. در حالی که میکرواسکالپ سر یک روش موقتی است و باید هر چند وقت یک بار آن را ترمیم نمود. در هر صورت، اگر قصد انجام هر کدام از این روش ها را دارید آن را در یک کلینیک مطمئن و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید.   کلینیک الهام با سال ها تجربه و برخورداری از کادری مجرب در خدمت شما عزیزان است. 

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید از شما متشکریم. امیدواریم که مطالب ما برایتان مفید بوده باشد.

اشتراک با دوستان

سوالات متداول


حداقل 48 ساعت قبل از میکرو اسکالپ الکل مصرف نکنید. الکل رقیق کننده خون است و باعث خونریزی بیشتر شما می شود. از مصرف داروهایی مانند آسپرین و ایبوپروفن نیز خودداری کنید. اینها همچنین خطر خونریزی را افزایش می دهند زیرا از لخته شدن خون جلوگیری می کنند.

پس از چهار یا پنج روز بعد از میکرو اسکالپ، پوست سر خود را با آب گرم و صابون بشویید. فقط برای چند روز از هر گونه مواد شیمیایی قوی مانند شامپوهای ضد شوره یا محصولات رشد مو خودداری کنید.

میکرو اسکالپ پوست سر زمانی که به درستی انجام شود، می تواند بسیار واقعی به نظر برسد. انجام این عمل توسط متخصص خوب و در یک کلینیک برتر بسیار مهم است.

ارسال نظر


قوانین ارسال نظر
  • با دقت نظرات قبلی را مطالعه کنید و از ارسال نظر تکراری بپرهیزید

  • از ارسال نظر به زبان انگلیسی و فینگیلیش خودداری کنید

  • گذاشتن لینک در متن نظر ممنوع است

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

نظری در این بخش وجود ندارد

اولین نفری باشید که نظر خودش رو ثبت می کنه

ثبت نظر

مطالب پشنهادی

شاید موارد زیر که ارتباط زیادی با مطلب: میکرو اسکالپ چیست و چه کاربردی دارد؟ دارند را دوست داشته باشید

برای جوان سازی دست چه کنیم؟ برای جوان سازی دست چه کنیم؟

برای جوان سازی دست چه کنیم؟

با افزایش سن کلاژن و چربی در دست‌ها کم شده و رگ‌ها و تاندون‌ها ظا

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟ جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

اگر به چهره افراد دقت کنید چشم هایی با حالت های مختلف می بینید. پلک های افتاده ن

روش های جوانسازی دست روش های جوانسازی دست

روش های جوانسازی دست

جوانسازی دست یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از افراد است چراکه دست های ما بیشتر

روش های کاشت ریش روش های کاشت ریش

روش های کاشت ریش

در بین مردان افرادی هستند که صورت کم مو دارند، یا اینکه کلاً از داشتن ریش و سبیل

عوارض تزریق چربی به دست عوارض تزریق چربی به دست

عوارض تزریق چربی به دست

مانند بافت صورت، از دست دادن کلاژن به دلیل افزایش سن در دست ها منجر به برجسته شد

فرآیند و نحوه کاشت ریش فرآیند و نحوه کاشت ریش

فرآیند و نحوه کاشت ریش

کاشت ریش یک عمل زیبایی است که برای اصلاح بی نظمی ریش انجام می شود. ریش کامل

قبل و بعد از کاشت مو قبل و بعد از کاشت مو

قبل و بعد از کاشت مو

کاشت مو یکی از اقدامات هیجان انگیز برای افرادی است که از موی سر طبیعی خود بی بهر

قیمت و هزينه کاشت ریش قیمت و هزينه کاشت ریش

قیمت و هزينه کاشت ریش

بسیاری از آقایان از داشتن ریش و سبیل عاجز هستند به طوری که زیبایی هر مردی با داش

up
phone