جراحی بلفاروپلاستی https://clinicelham.com/license
https://clinicelham.com/how-to-use-my-images

جراحی بلفاروپلاستی

با افزایش سن، همه افراد شاید با افتادگی پلک و ایجاد چین و چروک هایی اطراف چشم مواجه شوند که با کش آمدگی پوست، ماهیچه ها توان نگهداری آنها را از دست داده و چربی ها در بالا و پایین پلک اضافه شده و باعث می شوند تا نواحی زیر ابروها حالت کیسه ای به خود گرفته و پلک های بالا و پایین چشم افتاده به نظر آیند. بیشتر افراد 35 سال به بالا شاهد این مشکلات هستند؛ علاوه بر اینکه این اتفاق چهره شما را پیرتر نشان می دهد، توانایی و قدرت بینایی تان را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. 

جراحی بلفاروپلاستی نوعی از عمل زیبایی است که پلک های افتاده را ترمیم کرده و در صورت نیاز پوست و چربی اضافی را از بین می برد. در این صورت علاوه بر رفع ضعف های بینایی، زیبایی و جوانی به چهره شما باز خواهد گشت. بنابراین در صورتی که در نواحی اطراف چشم خود شاهد پلک های کیسه شکل یا افتاده، پوست اضافی، و چین و چروک هستید، می توانید با جراحی بلفاروپلاستی به سادگی این مشکل را برطرف کرده و چهره ای جوان تر داشته باشید.https://clinicelham.com/license

https://clinicelham.com/lic https://clinicel https://clinicelham.com/license

در زمینه جراحی بلفاروپلاستی بیشتر بدانید


رفع چروک و افتادگی پلک ها با بلفاروپلاستی

طبیعی است که همه ما انسان ها به زیبایی و جوانی دائمی تمایل داریم، اما گذر زمان و بروز انواع مشکلات زندگی ممکن است چهره ما را شکسته و شادابی را از آن بگیرد. 

یکی از نقاطی که در چهره تغییراتی ایجاد کرده و افزایش سن را به وضوح نمایان می کند، چین و چروک ها و افتادگی های اطراف چشم است. قطعاً افرادی که با این مسائل مواجه شده اند، راه های زیادی نظیر استفاده از کرم ها و ماسک های مختلف را تجربه و امتحان کرده اند. ولی شاید به نتیجه دلخواهی نرسیده باشند. 

راهکار ایده آل و موثر برای رفع افتادگی های پوست پلک ها، جراحی بلفاروپلاستی یا عمل زیبایی پلک است. این عمل می تواند در هر سنی برای شما کارآمد بوده و چهره شما را شاداب تر و جوان تر کند.

فرآیند جراحی بلفاروپلاستی

  1. قبل از عمل، شما با متخصص زیبایی و دکتر بینایی جلسات مشاوره ای خواهید داشت تا در خصوص سوابق پزشکی و حالت های خاص از جمله حساسیت، خشکی چشم ها، گردش خون و غیره صحبت کنید. 
  2. عمل لیفت پلک در اکثر کیس ها حدود 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد؛ در پروسه جراحی، پزشک متخصص به نواحی اطراف چشم و پلک های شما، داروهای بی حس کننده تزریق خواهد کرد. 
  3. معمولاً در ابتدا جراح بر روی پلک های بالایی شما کار کرده و قسمت های تا شده ی پلک، پوست های اضافه، چربی ها و حتی برخی ماهیچه ها را بر می دارد. 
  4. سپس نواحی بریده شده را می بندد. در مورد پلک های پایین نیز جراح زیر موژه ها و در نواحی چروک های طبیعی پلک، برش های بسیار کوچکی ایجاد و چربی ها و پوست اضافی را تخلیه می کند. 
  5. پس از جراحی، در اتاق ریکاوری استراحت کرده و سپس می توانید ادامه پروسه بهبود را در منزل سپری کنید.

عوارض جراحی بلفاروپلاستی

این جراحی عوارض خاصی نداشته و تنها ممکن است پس از عمل برای مدت کوتاهی با آبریزش چشم، پلک های پف کرده و بی حس، ورم و یا دردهای مقطعی مواجه شوید که کاملاً طبیعی بوده و به سرعت رفع خواهند شد. 

این مسائل نهایتاً پس 10 تا 14 روز از بین خواهند رفت. البته در خصوص مراقبت های پس از جراحی نیز، پزشک متخصص راهکارهایی نظیر گذاشتن یخ بر روی پلک ها، نحوه پاکسازی پلک ها، قطره چکانی و پماد، نحوه خوابیدن، رفع ورم و غیره  را به شما ارائه خواهد کرد.

در کل تمام پروسه های جراحی و نقاهت های پس از آن به جنس و شرایط پوست و پلک شما بستگی دارد. به این نکته نیز توجه داشته باشید که این عمل نیز همانند تمام عمل های زیبایی دیگر، دردهای جزئی و مقطعی را بهمراه خواهد داشت که با مصرف داروهای مسکن تجویز شده توسط دکتر متخصص می توانید از این مرحله نیز به سادگی عبور کنید.

مراقبت ها و فعالیت های پس از جراحی

  • در خصوص فعالیت های پس از عمل نیز بهتر است تا 2 هفته اقدام به فعالیت های ورزشی نکنید و در مورد ورزش های سنگین نیز توصیه می شود تا یک ماه فعالیتی نکنید. 
  • حد المکان تا چند هفته اولیه، در مسیر مستقیم آفتاب قرار نگیرید و یا همانند قبل چشم ها و پلک های خود را ماساژ ندهید. البته تمامی این موارد توسط پزشک در جلسه توجیهی به شما توصیه خواهند شد.

برخی از مشاوران، برای کسب نتیجه بهتر و رسیدن به چهره ای جوان تر، راهکارهای جانبی نظیر لیفت ابرو یا شقیقه را نیز در کنار بلفاروپلاستی پیشنهاد می کنند، که می توانند به صورت ترکیبی باعث جوانسازی نواحی چشم و ابروی شما شوند.

متقاضیان عمل بلفاروپلاستی

اصولا هر فردی بعد از رسیدن به سن قانونی می‌تواند به منظور انجام بلفاروپلاستی اقدام نماید اما به عقیده پزشکان و متخصصان زیبایی فقط بعضی از افراد کاندیدای مناسب برای انجام عمل بلفاروپلاستی هستند. بلفاروپلاستی

در بیشتر موارد پزشکان زیبایی بر این باور هستند که ان دسته از افرادی که دارای شرایط نرمال و عادی بدنی هستند و درگیر بیماری خاصی نباشند می‌توانند در صورت داشتن انتظار واقع بینانه نسبت به نتایج بعد از عمل از بهترین کاندیدهای انجام عمل بلفاروپلاستی باشند.

بیشتر افرادی که برای انجام عمل بلفاروپلاستی اقدام می‌کنند اغلب بالای 35 سال سن دارند اما اگر وجود کیسه‌های چربی زیر چشم و بافت‌های زائد در خانواده فرد وراثتی باشد. این عمل می‌تواند در سنین کمتری  نیز انجام شود که علاوه بر حفظ زیبایی جنبه‌های درمانی هم داشته باشد. جراحی بلفاروپلاستی قادر است به طرز باور نکردنی‌ای ظاهر فرد را تغییر داده و موجب زیبایی بیشتر و افزایش اعتماد به نفس در فرد شود. 

اما اگر تصور می‌کنید که نسبت به نتایج حاصل از جراحی زیبایی بلفاروپلاستی درگیر دودلی هستید و بسیار موشکافانه نتایج را بررسی می کنید، بهتر است پیش از انجام عمل حتماً دغدغه هایتان را با پزشک متخصص خود درمیان بگذارید، تا انگیزه شما از عمل به خوبی محرز شده و کلیه نکات لازم در اختیار شما قرار گیرد. اینجاست که ممکن است تصمیم و نظر شما نسبت به انجام بلفاروپلاستی کمی تغییر کند.

مدت زمان ماندگاری نتایج عمل بلفاروپلاستی

در رابطه با نتایج حاصل از عمل بلفاروپلاستی و مدت زمان ماندگاری آن‌ لازم به ذکر است که انجام این عمل بدون جراحی نیز میسر است. یعنی می‌توان از طریق روش‌هایی مانند بلفاروپلاستی با پلاسما جت و یا لیفت چشم، به نتایجی مشابه جراحی بلفاروپلاستی رسید. 

اما با توجه به اینکه بلفاروپلاستی یک روش جراحی است، نتایج حاصل از آن با ماندگاری بالاتر، چیزی بین 7 تا 10 سال پایدار خواهد ماند و به ندرت نیاز به تکرار پیدا می کند. 

آمادگی‌ های پیش از عمل جراحی زیبایی پلک

جراحی زیبایی بلفاروپلاستی نیز مثل هر عمل دیگری نیاز به آمادگی های قبلی دارد لذا در نظر داشته باشید که برای رسیدن به آمادگی کامل قبل از انجام عمل بلفاروپلاستی بهتر است برخی موارد را به دقت به خاطر بسپارید زیرا که می‌تواند سیر درمانی و بهبود شما را تسریع و یا تاخیر بخشد.

نظر به اینکه عمل بلفاروپلاستی در نواحی پلک‌ها و چشم صورت می گیرد بهتر است در روز عمل فردی شما را همراهی نماید تا بعد از ترخیص شما را تا منزل تان برساند.  

سعی کنید کمپرس سرد، گازهای استریل و قطره‌های چشمی را به منظور استفاده در کنار محل استراحت خود قرار دهید. زیرا ممکن است مجبور باشید خودتان پانسمان را عوض کرده و یا به دلیل خشکی چشم از قطره‌های چشمی یا اشک مصنوعی استفاده کنید.

برای اجتناب از عفونت و خونریزی در هنگام عمل و دوران نقاهت، استفاده از داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی مثل آسپرین و وافارین برای چند هفته ممنوع است. مصرف آسپرین و مشتقات آن به دلیل اینکه داروی پیشگیری از انعقاد خون هستند منجر می‌شود تا جریان خون رقیق تر شده و افزایش پیدا کند که همین مسئله باعث تشدید احتمالی خون ریزی خواهد شد.

همان طور که گفتیم بسیاری از افراد با بالا رفتن سن یا برخی از عوامل دیگر از جمله عوامل ژنتیکی دچار افتادگی پلک می شوند. همین موضوع باعث می شود که به فکر جراحی و رفع این مشکل بیفتند. 

در ادامه این مقاله به شما می گوییم که جراحی بلفاروپلاستی چه کاربردهایی دارد و در چه مواردی مورد استفاده قرار می گیرد. 

کاربردهای جراحی بلفاروپلاستی

بسیاری از افرادی که دچار پف یا ورم های بالای پلک یا زیر چشم هستند می توانند با کمک جراحی بلفاروپلاستی از شر این ورم ها خلاص شوند و دوباره زیبایی را به خود برگردانند. 

این روش درمانی همچنین برای رفع افتادگی پوست یا شلی آن در بخش پلک بالا و برای رفع چین و. چروک پلک مورد استفاده قرار می گیرد. 

همچنین با کمک این روش در برخی از بیماران پوست اضافه بالای پلک چشم برداشته شده و چشم حالت طبیعی خود را مجددا به دست می آورد. در کل، بسیاری از افراد سالانه این عمل را انجام می دهند و بسیار از آن راضی هستند.  بلفاروپلاستی

هزینه جراحی بلفاروپلاستی

برای بسیاری از افرادی که قصد انجام عمل های زیبایی مختلف را دارند مسئله هزینه بسیار حائز اهمیت است. از همان ابتدا که تصمیم به انجام این عمل گرفتید باید برخی از هزینه ها را متحمل شوید. اول اینکه قبل از عمل پزشک برای شما آزمایش هایی می نویسد که باید آنها را انجام دهید. 

علاوه براین، باید برای بعد از عمل تان نیز یک سری از داروها را تهیه نمایید که برخی از آنها گران قیمت هستند. اما این عمل نیاز به بستری ندارد و فرد می تواند بعد از انجام آن به کار عادی خود برگردد. 

هزینه های این عمل متغیر است و پزشک باید برخی از فاکتورها را مد نظر قرار دهد و با توجه به آنها هزینه مشخص می گردد. اما به طور کلی، هزینه این عمل بین 8 تا 10 میلیون تومان متغیر است. این هزینه برای هر دو پلک بالا در نظر گرفته شده و اگر پلک پایین نیز، نیاز به عمل داشته باشد طبیعتا هزینه بالاتر می رود.

اما نکته ای که باید مد نظر قرار دهید این است که این عمل را در یک کلینیک مطمئن و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید تا مشکلی برایتان پیش نیاید و بهترین نتیجه را از عمل بگیرید.

دوره نقاهت بعد از جراحی 

برای بسیاری از افرادی که قصد انجام این عمل را دارند، این سوال پیش می آید که دوره نقاهت آن چگونه است. بعد از انجام این عمل، پزشک یک سری از آنتی بیوتیک های موضعی را تجویز می کند تا خطر عفونت را برطرف نماید. 

در روز اول، بیمار باید هر یک ربع یکبار از کمپرس سرد استفاده نماید تا تورم یا کبودی احتمالی ناشی از عمل را به حداقل برساند. در روز دوم باید اینکار را هر چند ساعتی یکبار انجام دهد.

در صورتی که پزشک داروی مسکن تجویز کرده، باید به طور مرتبط مصرف شود. بعد از عمل فرد کمی احساس ناراحتی و درد خفیف دارد اما ظرف مدت چند روز این حالت برطرف می گردد. فرد می تواند یک هفته بعد از عمل به سرکار خود برگردد.

سن مناسب برای انجام بلفاروپلاستی 

افتادگی پلک از جمله مواردی است که ممکن است در هر سنی بروز کند. برخی از افراد به دلایل ژنتیکی دچار افتادگی پلک هستند، از این رو  بیمار در هر سنی که دچار افتادگی پلک شده است باید به پزشک متخصص مراجعه کرده تا روش درمانی مناسب برای وی در نظر گرفته شود.  

سن یکی از عوامل بسیار مهم است که تاثیر بسیار زیادی در افتادگی پلک دارد. به طور کل مشاهده شده است بعد از گذشت دهه چهل زندگی، بسیاری از  افراد با این مشکل دست و پنجه نرم می کنند. 

زمانی که شما به کلینیک تخصصی پوست و مو الهام مراجعه میکنید، پزشکان به بررسی دقیق چشمان خواهند پرداخت و در صورتی که  تصویر پلک شما دچار افتادگی شده باشد، به احتمال بسیار زیاد  روش درمانی بلفاروپلاستی را در دستور کار قرار خواهد داد. 

متاسفانه بسیاری از افراد زمانی که دچار افتادگی پلک می شوند به مراکز غیر متخصص مراجعه کرده و در نتیجه عارضه چشم آنها بسیار بیشتر از گذشته خواهد شد. زمانی که عمل بلفاروپلاستی توسط پزشک متخصص انجام شود، علاوه بر اینکه شما احساس آرامش در حین انجام عمل خواهید داشت، تا حدود 10 سال نیز  مشکلاتی از قبیل افتادگی پلک شما را تهدید نخواهد کرد.  بلفاروپلاستی

اگرچه در بسیاری از موارد با گذشت زمان بیشتر نیز، افتادگی پلک مشاهده نشده است، اما گزارش ها نشان داده شده، بعد از گذشت 10 سال، احتمال جمع شدن پوست پلک ممکن است مجددا شاهد افتادگی پلک باشیم.  پس با انجام عمل بلفاروپلاستی تا سال ها زیبایی و سلامت چشم های خود را تضمین کنید.

تأثیر کلینیک در کیفیت خدمات

انتخاب کلینیک مناسب برای انجام جراحی بلفاروپلاستی و برداشتن اضافات پلک مهمترین تصمیمی است که باید توسط شما گرفته شود؛ کلینیک زیبایی الهام با بیش از 11 سال سابقه و بهره گیری از کادری باتجربه و حرفه ای و بروزترین دستگاه ها و ابزارهای مورد نیاز، آماده ارائه خدماتی نظیر عمل افتادگی پلک و جراحی بلفاروپلاستی به شما عزیزان است.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه و چگونگی انجام عمل، قیمت ها و تخصص پزشکان کلینیک الهام، با مشاوران ما تماس گرفته و یا از طریق فرم پایین صفحه، درخواست خود را برای ما ثبت کنید.

اکثر افرادی که جراحی بلفاروپلاستی را در کلینیک الهام تجربه کرده اند، از جراحی زیبایی خود کاملاً راضی بوده و از زیبایی، جوانی و صافی پلک های خود لذت برده اند. برای بیشتر افراد این عمل نتایجی دائمی داشته و برای برخی دیگر ممکن است پس از چند سال پلک ها مجدداً شروع به افتادگی کنند. برش ها و اسکارهای نواحی بریده شده نیز به طور طبیعی و با استفاده از پمادهای ترمیمی، به مرور زمان کاملاً محو خواهند شد.

https://clinicelham.com/license
مشاوره رایگان https://clinicelham.com/license

اشتراک با دوستان

درخواست مشاوره با کارشناسان ماجدیدترین هدایا، تخفیف ها و خدمات کلینیک الهام رو از دست نده!

clinic elham

ارسال نظر


قوانین ارسال نظر
  • با دقت نظرات قبلی را مطالعه کنید و از ارسال نظر تکراری بپرهیزید

  • از ارسال نظر به زبان انگلیسی و فینگیلیش خودداری کنید

  • گذاشتن لینک در متن نظر ممنوع است

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

نظری در این بخش وجود ندارد

اولین نفری باشید که نظر خودش رو ثبت می کنه

ثبت نظر

مطالب مرتبط

شاید موارد زیر که ارتباط زیادی با خدمت: جراحی بلفاروپلاستی دارند را دوست داشته باشید

up
phone