سوزاندن خال و زگیل https://clinicelham.com/license
https://clinicelham.com/how-to-use-my-images

سوزاندن خال و زگیل

بر طرف کردن و سوزاندن خال و زگیل بدون این که هیچ گونه مشکلی و یا عوارض جانبی برای فرد به وجود آید، خواسته ای است که اکثر افرادی که دچار خال و زگیل هستند، از کلینیک های زیبایی و پزشکان دارند. البته باید بگوییم که در حال حاضر این آرزویی دست نیافتنی نیست. زیرا با استفاده از روش ها و متد های جدیدی که امروزه در سراسر جهان بسیار رایج شده اند، افراد بسیاری قادر هستند انواع ضایعات پوستی هم چون خال و زگیل های چهره و بدن خود را به راحتی و بدون نگرانی برطرف کنند. افراد بسیاری خواستار این هستند که بدانند چگونه می توانند در عرض چند روز یا در مدت زمان کم تر از یک هفته، خال و زگیل موجود بر روی پوست خود را درمان کنند و به رفع آن ها بپردازند؟ 

این چالش مهم همواره یکی از دغدغه های افراد در دنیا است. در گذشته داشتن خال، بخشی از زیبایی شخص محسوب می شد، اما در امروزه به یک مشکل و عامل دردسر ساز برای زیبایی بعضی افراد تبدیل شده است. 

وجود پوستی زیبا و به طور کامل صاف، خواسته بیش تر افراد است، اما وجود خال و زگیل و سایر ضایعه های پوستی، این خواسته را برای برخی افراد به یک آرزو تبدیل می کند. اما شما عزیزان می توانید در کلینیک الهام با بهره مندی از جدیدترین متدهای دنیا، انواع خال در نقاط مختلف بدن و یا زگیل های آزاردهنده را برداشته و برای همیشه بسوزانید.

در زمینه سوزاندن خال و زگیل بیشتر بدانید


روش های سوزاندن یا برداشت خال و زگیل

امروزه روش های متعددی برای برداشتن خال و زگیل وجود دارد. یکی مرسوم  ترین ان روش ها جراحی است. اما مشکل روش جراحی، ایجاد برش عمیق به منظور برداشتن خال است. همین برش عمیق منجر به ایجاد جای زخم یا احتی ِسکار می شود از اینرو برداشتن خال و زگیل با روش لیزر بیشتر توسط کاندیدا انتخاب می شود.

از جمله دیگر روش های برداشتن خال و زگیل استفاده از تکنیک کرایوسرجری یا به اصطلاح کرایو است. در این روش گاز اکسید نیتروژن به سطح پوست زده می شود و تحت تاثیر سرمای ایجاد شده عروق خونرسان به آن قسمت یخ می زند و در نتیجه خونرسانی به محل عملا مختل می گردد که اختلال در خونرسانی، مرگ بافتی یا نکروز را به همراه دارد و در نهایت خال یا خال ها به این شیوه برداشته می شوند.

 از مشکلات بزرگ و قابل توجه روش کرایو تغییر رنگ محل عمل است به این معنی که قسمت تحت درمان کمی کم رنگ تر یا پر رنگ تر از قسمت های اطراف می شود و این تغییر رنگ ایجاد شده به روش های درمانی مرسوم واکنشی نشان نداده و معمولا پایدار هستند.

از روش های قدیمی و منسوخ شده، برداشتن خال و زگیل به روش حرارتی یا کوتریزاسیون است که به دلیل عدم تعیین دقیق عمق آسیب بافتی و احتمال قوی در ایجاد اسکار، به ویژه برای برداشتن خال های ناحیه صورت اصلا توصیه نمی شود. 

جهت برداشتن خال و زگیل شایع ترین روش آن عمل جراحی و cauterization است. معمولا هر دو روش به صورت سرپایی در مطب پزشک و با استفاده از بی حسی موضعی انجام می شود. با این حال، احتمال بروز زخم وجود دارد، به خصوص درحالتی که خال دارای ریشه های عمیق در زیر پوست باشد.

افرادی که در جستجوی یک راه ساده تر برای برداشتن خال و زگیل بدون ایجاد زخم هستند ممکن است لیزر را برای درمان مشکل شان انتخاب کنند. لیزر گزینه ای قابل قبول برای مقابله با نگرانی های پر دردسر است، اما باید گفت که فقط در شرایط خاص.

 روش برداشتن خال و زگیل با لیزر

برداشتن خال و زگیل با استفاده از لیزر، با بی حسی موضعی اجرا می شود. بعد از ان از لیزر برای از بین بردن رنگدانه های موجود در خال استفاده می کنند. سپس رنگدانه ها با فرآیندهای طبیعی بدن فرد دفع می شوند. همچنین یک حباب بر روی خال ایجاد شده که جای نگرانی نیست زیرا نهایتا کنده می شود.

ناحیه ممکن است تا چند روز بعد از عمل تیره تر شود. با این حال، که می توانید آن را با لوازم آرایشی پوشش دهید. بیمار نباید حداقل  تا ۶ هفته در معرض نور آفتاب قرار بگیرد و هنگام خروج از خانه می بایست از کرم ضد آفتاب استفاده نماید.

 رفع خال و زگیل با روش های جدید

راه و روش های بسیاری وجود دارد که می توان با استفاده از آن ها به از بین بردن خال و زگیل پرداخت. روش هایی هم چون جراحی و برش با استفاده از تیغ و قیچی، تزریق محلول ( اسید)، سوزاندن خال و زگیل، کرایو سرجری ( cryotherapy )، لیزر درمانی و آر اف ( RF) موجب رفع شدن خال و زگیل می شوند. 

البته به این نکته توجه کنید که   بعضی از این روش های درمانی برای از بین بردن خال و زگیل، به جهت تهاجمی بودن، از عوارض بسیار زیادی برخوردار هستند.   

به طور مثال  در متد سوزاندن خال و زگیل با استفاده از الکتروکوترهای قدیمی، نقطه  مد نظر را با یک وسیله داغ که به تولید گرما می پردازد، نابود می کنند. 

اما استفاده از این روش درمانی و زیبایی موجب باقی ماندن جای خال می شود و  پوست ظاهر زشتی را به خود می گیرد. برطرف کردن خال های صورت  با استفاده از روش جراحی  تنها در زمانی باید  اتفاق بیفتد که خال ها از نوع گوشتی و سرطانی محسوب می شوند. اما این نوع از خال ها و زگیل ها باید از ریشه بر طرف شوند و به هیچ برش و جراحی نیاز ندارد. 

با استفاده از روش های خانگی برای حذف خال و زگیل نیز باید  مدت زمان بسیاری را صرف کرد. هم چنین در بعضی موارد استفاده از این روش های خانگی   موجب بروز زخم های شدید بر روی خال ها یا لک ها می شوند. 

در حال حاضر با توجه به وجود دستگاه های پیشرفته و جدید در دنیا که در زمان بسیار کوتاه و با سرعت بسیار زیادی به بر طرف کردن خال و زگیل می پردازند، این متد های خانگی دیگر پیشنهاد نمی شود. 

روش کرایو سرجری نیز دارای  معایبی هم چون تکرار درمان در چندین جلسه است. چون چرخه انجماد و ذوب ضایعه های پوستی نیاز به تکرار بسیار دارد تا به طور کامل حذف شوند. 

اما راه های ایمن و بسیار خوبی نیز وجود دارند که افراد می توانند به راحتی با انتخاب این متد های جدید از شر خال و زگیل بر روی پوست صورت و یا بدن خود خلاص شوند. 

استفاده از دستگاه های لیزری و دستگاه های الکترو سرجری RF  بهترین و پیشرفته ترین روش هایی است که افراد می توانند با انجام آن ها نسبت به رفع خال و زگیل و به طور کلی ضایعات پوستی خود اقدام کنند. در ادامه این روش های بسیار خوب و موثر را مورد بررسی قرار می دهیم. 

لیزر درمانی

می توان گفت استفاده از لیزر درمانی یک راه حل آسان برای درمان ضایعات پوستی محسوب می شود، و بسیاری از کلینیک های معتبر زیبایی و درمانی در آمریکا و اروپا این روش را تایید کرده اند. 

این روش درمانی برای رفع خال شبیه به روش سوزاندن خال و زگیل است. اما با این تفاوت که در روش لیزر درمانی به جای استفاده از جریان برق، از امواج لیزر برای نابودی خال و زگیل بهره می برند. 

هم چنین در این روش خبری از سوزش و یا درد پارگی پوست نیست و در یک الی دو جلسه درمان به طور کلی انجام می شود و افراد از هیچ گونه عفونت بر روی پوست خود برخوردار نمی شوند. 

سوزاندن خال و زگیل به روش آر اف ( RF )

برداشتن خال و زگیل به روش RF هم اثر بخش و هم بدون عارضه می باشد. بعد از تابش امواج، ابتدا محل آن قرمز و بعد صورتی شده و طی ۳ تا ۴ هفته ، رنگ صورتی به تدریج کم رنگ و به کلی محو می شود.

بعد از استفاده از این روش فرد می تواند بلافاصله ، به فعالیت های عادی زندگی خود مشغول شود، اما خوب  است که فرد از کرم ضد آفتاب استفاده کرده و ۴۸ ساعت در معرض مستقیم نور خورشید نباشد.

رادیو فرکانسی و درمان ضایعه های پوستی: RF  الکترو سرجری مدرن ترین و پیشرفته ترین روش رفع ضایعات پوستی است. از امواج رادیو فرکانسی یا همان ( RF) برای جراحی های پوستی و رفع ضایعات پوستی مانند زگیل، گوشت اضافه، خال و غیره استفاده می شود. 

این امواج از فرکانس بسیار بالا و گرمای حداقل برخوردار هستند. دستگاه های الکتروسرجری RF  در مقایسه با کوتر های قدیمی، به ایجاد برش های دقیق تری می پردازند، و به بافت سالم پوست هیچ گونه آسیبی وارد نمی کنند. هم چنین از  درد و خون ریزی بسیار کم تری برخوردار هستند. 


خوشبختانه، همان طور که در قسمت های قبل بیان شد راه های زیادی وجود دارد که به این افراد کمک می کند تا خال و زگیل شان را بسوزانند. اما بسیاری از افراد از انجام این عمل می ترسند و نگران عوارض احتمالی آن هستند. ما در اینجا به عوارض آن اشاره می کنیم. همراه ما باشید. 

عوارض برداشتن خال و زگیل 

به طور کلی، اگر قصد دارید که خال و زگیل تان را بردارید، ابتدا به یک کلینیک متخصص در این زمینه مراجعه نمایید. پزشک متخصص خال یا زگیل شما را بررسی می کند و به شما روشی را برای برداشتن آن توصیه می کند. 

پزشک متخصص معمولا بسیاری از جنبه ها را مد نظر قرار می دهد تا مشکلی برای شما پیش نیاید. به همین دلیل است که سوزاندن خال یا زگیل در جاهای غیر بهداشتی و زیر نظر افراد غیر متخصص ممکن است شما را دچار مشکلات متعددی کند. 

بسته به روشی که برای برداشتن خال یا زگیل استفاده می کنید، ممکن است عوارضی برای شما وجود داشته باشد. 

برای مثال زمانی که خال یا زگیل با نخ برداشته می شود، ممکن است خط عفونت را برای فرد به همراه داشته باشد. در صورت استفاده از نخ های خیاطی، به دلیل تیز بودنشان، امکان بریده شدن پوست وجود دارد. 

این باعث ایجاد یک زخم بزرگتر روی پوست می گردد. همچنین اگر فرد اینکار را در خانه انجام دهد، ممکن است متوجه بدخیم بودن خال یا زگیل نشود و باعث رشد سلول های سرطانی در محل گردد. 

در رابطه با برداشتن خال از طریق لیزر نیز، عوارضی وجود دارد. در صورتی که خال یا زگیل دارای ریشه عمیقی باشد بهتر است که برای برداشتن آن از لیزر استفاده نشود. 

چرا که خونریزی این کار زیاد است و ممکن است که فرد نیاز به جراحی پیدا کند. همچنین اگر فرد دارای خال یا زگیل بزرگ است، بهتر از لیزر برای سوزاندن آن استفاده نکند. چرا که بهترین روش برای خال های بزرگ، جراحی است و فرد با جراحی و چند جلسه لیزر درمانی می تواند مشکل را برطرف کند. 

مراقبت های بعد از برداشتن خال و زگیل 

به طور طبیعی، بعد از برداشتن خال و زگیل باید مراقبت هایی انجام شود تا بتوانید بهترین نتیجه را بگیرید. زمانی که شما خال یا زگیل تان را می سوزانید، پوست آن منطقه تحریک می شود و این می تواند تا حدی برایتان دردناک باشد. گاهی اوقات پزشک برای رفع درتان مسکن هایی مانند ژلوفن و ایبوبروفن را تجویز می کند. 

به طور کلی، معمولا طی یک یا دو روز بعد از عمل درد شما تسکین پیدا می کند اما اگر درد ادامه دار بود می توانید مسئله را با پزشک تان در میان بگذارید. اما در زمان برداشتن یا سوزاندن خال یا زگیل پزشک از داروی بی حسی استفاده کند تا بیمار متوجه درد نشود. 

همواره این را به خاطر داشته باشید که برای انجام هر عمل زیبایی به کلینیک مطمئن و پزشک متخصص مراجعه کنید تا مشکلی برایتان پیش نیاید. 

هزینه برداشتن خال و زگیل 

خال ها انواع مختلفی دارند که روش برداشت هر کدام از آن ها متفاوت با دیگری است. از این رو توصیه می شود به مرکز تخصصی پوست و مو الهام مراجعه کرده تا پزشکان متخصص ما آنالیز کامل از خال های موجود در سطح پوست انجام دهند. 

بعد از اینکه پوست شما مورد بررسی قرار گرفت، بر اساس نوع خال و زگیل، محل که در آن قرار گرفته اند و روش سوزاندن مشخص خواهد شد و پزشک پیشنهادهایی مطرح می کند. به طور کل نمی‌توان هزینه مشخصی برای برداشتن خال و زگیل در نظر گرفت. اما مرکز تخصصی الهام همواره به قیمت ها توجه ویژه ای دارد وبعد از بررسی پوست شما توسط پزشک مطمئن باشید از قیمت بسیار راضی خواهید بود.

روش های برداشتن خال و زگیل

 کوتر از جمله روش هایی است  که در زمان های قدیم از آن استفاده می شد. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوژی  دیگر افراد تمایلی به استفاده از این روش ندارند چرا که کوتر معایب مخصوص به خود را داراست و زمانی که از این روش برای از بین بردن خال و یا زگیل استفاده میکنید، بافت های موجود در زیر پوست شما با آسیب‌های جدی مواجه می شوند. 

همچنین در بسیاری از افراد مشاهده شده در حین انجام کوتر قسمت های مختلف پول دچار سوختگی شده است و در نتیجه معایب استفاده از کوتر بسیار بیشتر از مزایای آن است. پس اگر از جمله افرادی هستید که قصد برداشت خال و زگیل را دارید بهتر است نگاهی به روش های دیگر داشته باشید.

 

بهترین کلینیک سوزاندن خال و زگیل

بر طرف کردن خال و زگیل با استفاده از  لیزر درمانی و آر اف می توانند  روش های بسیار خوبی بدون ایجاد هیچ گونه درد و یا عفونتی محسوب شوند. البته در صورتی که شما این روش های مدرن را در کلینیک های زیبایی معتبر و زیر نظر پزشکان با تجربه و حاذق   انجام دهید. 

کلینیک الهام دارای کادر درمانی مجرب همراه با پزشکان ماهر و متخصص بوده و نتایج عالی و ایده آل مد نظر شما را با  کیفیت بسیار بالا و هزینه بسیار مناسب ارائه می دهد. شما می توانید برای رفع خال و زگیل خود به کلینیک الهام مراجعه کرده و از بهترین خدمات درمانی بهره مند شوید. 

در صورت نیاز به دریافت مشاوره با کارشناسان ما تماس گرفته و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را ثبت کنید؛ مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

https://clinicelham.com/license
مشاوره رایگان https://clinicelham.com/license

اشتراک با دوستان

درخواست مشاوره با کارشناسان ماجدیدترین هدایا، تخفیف ها و خدمات کلینیک الهام رو از دست نده!

clinic elham

ارسال نظر


قوانین ارسال نظر
  • با دقت نظرات قبلی را مطالعه کنید و از ارسال نظر تکراری بپرهیزید

  • از ارسال نظر به زبان انگلیسی و فینگیلیش خودداری کنید

  • گذاشتن لینک در متن نظر ممنوع است

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

نظری در این بخش وجود ندارد

اولین نفری باشید که نظر خودش رو ثبت می کنه

ثبت نظر

مطالب پشنهادی

از آخرین مطالب پشنهادی کلینیک باخبر شوید

برای جوان سازی دست چه کنیم؟ برای جوان سازی دست چه کنیم؟

برای جوان سازی دست چه کنیم؟

با افزایش سن کلاژن و چربی در دست‌ها کم شده و رگ‌ها و تاندون‌ها ظا

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟ جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

اگر به چهره افراد دقت کنید چشم هایی با حالت های مختلف می بینید. پلک های افتاده ن

روش های جوانسازی دست روش های جوانسازی دست

روش های جوانسازی دست

جوانسازی دست یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از افراد است چراکه دست های ما بیشتر

روش های کاشت ریش روش های کاشت ریش

روش های کاشت ریش

در بین مردان افرادی هستند که صورت کم مو دارند، یا اینکه کلاً از داشتن ریش و سبیل

عوارض تزریق چربی به دست عوارض تزریق چربی به دست

عوارض تزریق چربی به دست

مانند بافت صورت، از دست دادن کلاژن به دلیل افزایش سن در دست ها منجر به برجسته شد

فرآیند و نحوه کاشت ریش فرآیند و نحوه کاشت ریش

فرآیند و نحوه کاشت ریش

کاشت ریش یک عمل زیبایی است که برای اصلاح بی نظمی ریش انجام می شود. ریش کامل

قبل و بعد از کاشت مو قبل و بعد از کاشت مو

قبل و بعد از کاشت مو

کاشت مو یکی از اقدامات هیجان انگیز برای افرادی است که از موی سر طبیعی خود بی بهر

قیمت و هزينه کاشت ریش قیمت و هزينه کاشت ریش

قیمت و هزينه کاشت ریش

بسیاری از آقایان از داشتن ریش و سبیل عاجز هستند به طوری که زیبایی هر مردی با داش

up
phone