کربوکسی تراپی https://clinicelham.com/license
https://clinicelham.com/how-to-use-my-images

کربوکسی تراپی

یکی از روش های پرطرفدار و شناخته شده جوان سازی پوست در سراسر جهان، کربوکسی تراپی نام دارد. این روش درمانی از طریق گاز کربن دی اکسید انجام می گیرد. کربوکسی تراپی قدمت بسیار زیادی دارد و به دهه ی 1930 بر می گردد و با گذشت زمان، پیشرفت های بسیار زیادی در عملکرد داشته است. در حیطه کربوکسی تراپی، تحقیقات و پژوهش های زیادی صورت گرفته، که همه این بررسی ها خبر از تاثیرگذاری بسیار زیاد و عوارض بسیار کم این روش درمانی و زیبایی می دهند. با استفاده از روش کربوکسی تراپی، می توان بسیاری از مشکلات پوستی را به راحتی حل کرد. 

این روش درمانی در بهبود انعطاف پذیری، بر طرف کردن چین و چروک ها، زیاد شدن خون رسانی، تحریک تولید کلاژن و نابود کردن چربی های موضعی موجود در پوست بسیار تاثیرگذار است. هم چنین این روش موثر از نظر اقتصادی بسیار زیاد مقرون به صرفه محسوب می شود. شما عزیزان می توانید از تخصص پزشکان مجرب مجهزترین کلینیک زیبایی در تهران برای جوان سازی صورت و بیکینی بهره مند شوید.

در زمینه کربوکسی تراپی بیشتر بدانید


روش درمانی کربوکسی تراپی

کربوکسی  تراپی یا همان کربن دی اکسید تراپی ( CDT ) روش بسیار جدیدی در علم پزشکی نیست. ابداع این روش درمانی مربوط به دهه ی 1930 است و  توسط   کشور فرانسه کربوکسی تراپی ابداع شد. 

در حقیقت فرانسوی ها متوجه مسئله ای شده بودند که همان  موضوع موجب ابداع این روش توسط آن ها شد. اما این موضوع به این صورت بود که آن ها فهمیده بودند، اگر در آبی که دارای درصد بسیاری از گاز کربن دی اکسید است، شنا کنند و یا به حمام کردن بپردازند، در این صورت، زخم ها  و به طور کلی  آسیب های پوستی آن ها بسیار زود تر بهبود می یابند. 

در دهه 1950 میلادی، پزشکان و جراحان قلب، کربوکسی تراپی را برای درمان و رفع بیماری های عروقی که در اثر   مشکلات خون رسانی به بافت های بدن یا جمع شدن چربی ها در عروق بود، مورد استفاده قرار دادند. 

در نهایت در سال 1995 میلادی، از کربوبکسی تراپی به عنوان یکی از روش های جوان سازی پوست استفاده شد. 

کربوکسی تراپی از جمله جدیدترین روش های درمانی است که اولین بار در دهه 90 در فرانسه شناخته شد. اثربخشی این روش درمانی به قدری قابل توجه بوده، که هنوز هم در سراسر جهان توسط پزشکان پوست، 

برای بیماران مورد استفاده قرار می گیرد. در روش فوق، جهت جوانسازی پوست، کربن دی اکسید به صورت مستقیم به زیر پوست فرد تزریق می شود. این عمل می تواند در هر نقطه از بدن، از جمله صورت، گردن، بازوها، باسن و پاها اجرا شود. گاز دی اکسید کربن حتی می تواند در قسمت های نازک و ظریف پوست مثل اطراف چشم تزریق شود. 

از این درمان زیبایی جهت کاهش چربی و سلولیت، افتادگی پوست، جای آکنه ، خطوط و چین و چروک و حتی گودی زیر چشم استفاده می کنند. بهتر است پیش از   وارد شدن به جزئیات  کربوکسی تراپی، به بررسی چند نکته ی مهم و اساسی درمورد آن بپردازیم:

کاربردهای کربوکسی تراپی

 • از روش کربوکسی تراپی برای درمان سلولیت، رفع ترک های پوستی، بر طرف کردن سیاهی موجود در زیر چشم و به طور کلی جوان سازی پوست استفاده می شود.
 • این روش در ابتدا توسط کشور فرانسه و در  دهه ی 1930 به دنیا معرفی شد.
 • این روش درمانی بسیار خوب را می توان در صورت، دست ها، پلک ها، شکم، باسن و پا ها به کار برد. 
 • در روش درمانی کربوکسی تراپی، از گاز کربن دی اکسید  استفاده می گردد که این گاز به طور طبیعی در بدن انسان وجود دارد و تولید می شود. 

ایمنی این روش درمانی

 • در واقع نوعی از مزوتراپی را، کربوکسی تراپی می گویند و این روش درمانی نوعی از مزوتراپی محسوب می شود. که این روش در سر تا سر دنیا وجود دارد و به شکل رایجی از آن استفاده می گردد.
 • تا این لحظه هیچ گونه عوارض شدید و به طور دائمی در رابطه با این روش درمانی گزارش نشده است.

تأثیرگذاری کربوکسی تراپی

 • یکی از  روش های  بسیار آسان و پر سرعت برای جوان سازی پوست و بر طرف کردن چین و چروک های پوستی، روش درمانی کربوکسی تراپی است. 
 • مدت زمانی که برای جلسات درمانی کربوکسی تراپی باید صرف شود، بین 15 الی 30 دقیقه است.
 • افراد متقاضی این روش درمانی پس از انجام آن می توانند خیلی سریع و راحت به فعالیت های روزانه خود بپردازند، بدون این که دچار مشکلی شوند.
 • تنها اگر برای درمان سلولیت از این روش استفاده کنند، باید از  رفتن به وان یا شنا کردن تا مدت زمان 24 ساعت پرهیز کنند.

هزینه این روش درمانی و زیبایی

 • اکثر افرادی که متقاضی این روش درمانی یعنی کربوکسی تراپی هستند،  نیاز به 6 الی 8 جلسه ی درمانی دارند. 
 • هزینه انجام کربوکسی تراپی   به محل مورد نظر برای درمان،  میزان استفاده از این روش درمانی و شدت مشکلات پوستی بستگی دارد. 

چگونگی روش کربوکسی تراپی

 • یک روش بسیار تاثیر گذار برای جوان سازی پوست و بر طرف کردن مشکلات پوستی، روش کربوکسی تراپی است، که   به طور تقریبی همه افراد متقاضی این روش و مراجعین پس از انجام آن از نتایج به دست آمده نهایت رضایت و لذت را داشته اند.

در این روش درمانی از گاز کربن دی اکسید برای تزریق به درون لایه های زیرین پوست استفاده می شود. کربن دی اکسید به داخل بافت ها ورود پیدا کرده و به طور موضعی در ناحیه تحت درمان منتشر می شود. بدن به افزایش میزان دی اکسید کربن واکنش نشان می دهد و  به فعال سازی مکانیسم های جبرانی می پردازد. 

به طور حتم این را به خوبی می دانید که گاز کربن دی اکسید، در زمان تولید انرژی توسط سلول های بدن انسان، تولید می شوند. سلول ها  از طریق مواد غذایی ( مانند قند ها) و گاز اکسیژن، در فرآیند تنفس سلولی، به تولید انرژی و دی اکسید کربن می پردازند. به همین جهت بدن انسان همواره نیازمند اکسیژن است و دی اکسید کربنی که تولید می شود را از طریق بازدم دفع می کند. 

آیا کربوکسی تراپی غیر تهاجمی است؟

بدن انسان ها به صورت طبیعی کربن دی اکسید تولید می کند. پس فرقی نمی کند که چند دوز از این ماده به بدن فرد تزریق شود؛ می توان مطمئن کافی داشت که بدن فرد واکنش خطرناکی به این ماده خارجی نشان نداده و حتی به خوبی آن را می پذیرد. 

بنابراین درمان از این روش برای بیشتر افراد، با حصول نتیجه ای موثر و رضایت بخش و کمترین عوارض جانبی مقدور است. 

ماندگاری کربوکسی تراپی 

در ابتدا بهتر است به کلینیک تخصصی پوست و مو الهام مراجعه کرده تا پزشکان متخصص تشخیص دهند که آیا کربوکسی تراپی برای شما موثر خواهد بود و یا خیر. 

سپس جلسه‌های کربوکسی تراپی برای شما مشخص خواهد شد و در نتیجه دوره درمان شروع میشود. به ‌طور کل بسیاری از افراد برخی از عادت های غلط مانند سیگار کشیدن،  در معرض نور آفتاب قرار داشتن به مدت زیاد و رژیم غذایی نامناسب را دارند، از این رو بهتر است در زمان مراجعه به پرسش های عمومی پزشک با دقت پاسخ دهید تا  مواردی که بعد از عمل باید آنها را انجام دهید برای شما بیان کند. 

باید به این نکته توجه داشته باشید که کربوکسی تراپی یک روش درمان موقت است و پس از گذشت چندین ماه مجدداً باید این کربوکسی تراپی را تکرار کنید.  

به طور کل اگر از برخی از عادت های ناسالم پرهیز کنید، مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی بیشتر خواهد بود. بر اساس بررسی های صورت گرفته مشخص شد ماندگاری کربوکسی تراپی در افرادی که به سبک و سیاق سالم زندگی علاقه مند هستند، در حدود ۲ الی ۳ سال خواهد بود. 

البته باید توجه کنید برخی از افراد کربوکسی تراپی را در مراکز غیر مجاز انجام می‌دهند و  با توجه به اینکه  این مراکز جدا از عدم تخصص، مواد بسیار بی کیفیتی استفاده می کنند و مدت زمان ماندگاری کربوکسی تراپی  کمتر از یک سال خواهد بود. جدا از این مورد انجام کربوکسی تراپی در مراکز غیر مجاز می تواند آسیب های جدی و دائمی و پوست صورت شما بر جای بگذارد.

میزان درد

کربوکسی تراپی از جمله روش‌های درمانی است که در آن درد بسیار خفی را احساس خواهید کرد و هیچ گونه استرس و دغدغه ای در زمینه میزان درد، نداشته باشید. اما اگر مقاومت شما در مقابل در کمتر از حد استاندارد است قبل از انجام کربوکسی تراپی به پزشک متخصص این موضوع را گوشزد کنید تا وی از کرم های بی حس کننده در حین  شروع فرایند استفاده کند.

نحوه انجام کربوکسی تراپی

در این روش بسته به بخش تحت درمان، مقادیری کربن دی اکسید را به بدن فرد تزریق می کنند. اگرچه این ماده به صورت عادی از طریق سلول های بدن هر فردی تولید می شود، اما هنگامی که مقدار آن بیشتر از حد نرمال شود؛ بدن را مجبور به پاسخ می کند.

وقتی که این ماده وارد بدن فرد می شود، سیستم گردش خون در قسمت تحت درمان تحریک می شود. بدن این وضعیت جدید را به منظور کمبود اکسیژن در نظر گرفته و تلاش می کند تا از طریق رگ های خونی، بتواند شرایط را به خوبی کنترل کند. این پاسخ موجب می شود که هم اکسیژن به اندازه کافی به این بخش ارسال شده و هم میزان تولید کلاژن افزایش پیدا کند. و همانطور که یقیناً می دانید، کلاژن یک ماده اساسی و ضروری برای صاف سفت شدن پوست است.

بسته به این که این درمان زیبایی برای چه ناحیه ای از بدن فرد استفاده می شود، حجم کربن دی اکسید تزریق شده متفاوت خواهد بود. مثالا برای درمان و بهبود سلولیت و کاهش رسوبات چربی، به میزان بیشتری از دی اکسید کربن نیاز است. این ماده سلول های چربی و بافت های عامل سلولیت تحت تاثیر قرار داده و آنها را از هم می شکند.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

روش درمانی کربوکسی تراپی نسبتاً سریع بوده و اصولا انجام ان بین 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. پزشک مربوطه توسط یک مخزن شامل کربن دی اکسید، لوله استریل شده و سوزن بسیار نازک، گاز را وارد زیر پوست فرد می کند. در طول درمان کمی سوزش و درد قابل تحمل احساس می شود که با استعمال کرم های بی حسی به کلی رفع می شود. 

هنگام انجام تزریق، فرد اندکی فشار احساس می کند که به دلیل گسترش و پخش گاز زیر پوست است. پس از درمان، کمی کبودی در قسمت تحت درمان ایجاد می شود. که تا 24 بعد از درمان، هم این کبودی و هم سوزش و درد از بین می رود. 

همان طور که می دانید، کربوکسی تراپی یکی از روش های جوانسازی پوست است. در هر روش کلینیکالی برای اینکه فرد به نتیجه مطلوبی برسد، باید یک سری از مراقبت ها را قبل و بعد از درمان انجام دهد. در ادامه همراه ما باشید. 

مراقبت های قبل از کربوکسی تراپی 

قبل از انجام هر اقدام درمانی، فرد باید یک سری از مراقبت ها را انجام دهد تا اثربخشی درمان را دو چندان نماید. اگر قصد دارید که از روش کربوکسی تراپی استفاده نمایید، یکی از مهم ترین گام ها این است که یک پزشک متخصص و ماهر را در این زمینه انتخاب نمایید. 

کارآمدی روش های کلینیکی زمانی دو چندان می شود که در یک کلینیک تخصصی و زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرد. بعد از اینکه کلینیک و پزشک متخصص را انتخاب نمودید، درباره ناحیه تحت درمان با پزشک مشورت کنید و نظر وی را از این روش درمانی و کارآمدی در رابطه با خودتان جویا شوید. 

شما می توانید از پزشک بخواهید که نمونه کارهایی در این زمینه را به شما نشان دهد. قبل از انجام کربوکسی تراپی حتما استحمام کنید و موارد بهداشتی را رعایت نمایید. 

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی

طبیعتا بعد از انجام هر روش کلینیکالی، باید یک سری از موارد را رعایت نمایید تا کارآمدی و اثر بخشی آن روش به طور قابل توجهی افزایش پیدا کند. در رابطه با روش کربوکسی تراپی نیز همین طور است. 

ممکن است ناحیه تحت درمان دچار ورم شود و این حالت تا 48 ساعت ممکن است باقی بماند. جای نگرانی وجود ندارد. چرا که به طور خود به خود این مشکل برطرف خواهد شد.  

بعد از انجام کربوکسی تراپی تا 24 ساعت حمام نروید و از رفتن به شنا جدا اجتناب کنید. همچنین تا مدت یک ماه بعد از درمان زیر نور آفتاب قرار نگیرید و از دستگاه های سولار برای برنزه کردن استفاده نکنید. 

نکته دیگری که باید به آن توجه کنید این است که بعد از انجام کربوکسی تراپی، تا یه هفته کار سنگین یا ورزش های سنگین را انجام ندهید. در صورت که پزشک دارو یا کرم موضعی به شما تجویز می کند، حتما طبق نظر پزشک به صورت منظم از آن استفاده نمایید.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب تعداد جلساتی را که پزشک برای این درمان معین می کند، ادامه دهید. با رعایت این موارد می توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. 

عوارض کربوکسی تراپی 

برای بسیاری از افراد که قصد دارند از روش کربوکسی تراپی یا هر روش کلینیکال دیگری استفاده کنند، این سوال پیش می آید که آیا این روش عوارض دارد. ما در اینجا به شما می گوییم که خیالتان راحت باشد، 

روش کربوکسی تراپی یک روش کلینیکال ایمن است و تنها برای مدت بسیار کوتاهی ممکن است ناحیه تحت درمان ورم کند یا کبود شود. نگران نباشید این کاملا طبیعی است و به طور خود به خود بر طرف می گردد. 

در صورتی که پزشک دارویی را برای شما تجویز می کند، حتما آن را به طور منظم استفاده نمایید تا به نتیجه دلخواه برسید.

بهترین کلینیک جوان سازی صورت و بیکینی

از این روش درمانی می توانید در کلینیک های زیبایی و درمانی استفاده کنید و شاهد نتایج بسیار خوبی شوید. اما دریافت نتایج ایده آل و عالی  در صورتی امکان پذیر است  که کلینیک انتخابی شما، بهترین و معتبر ترین کلینیک به همراه پزشکان متخصص و با تجربه باشد. 

کلینیک الهام یکی از همین مراکز معتبر و با تجربه محسوب می شود، که با خیال راحت می توان به آن اعتماد کرد، پس برای انجام کربوکسی تراپی، ما این کلینیک عالی را به شما عزیزان  پیشنهاد می دهیم، تا با انجام این روش درمانی در آن، یک تجربه عالی و لذت بخش را در رابطه با جوان سازی پوست به دست آورید. 

 جهت دریافت مشاور و یا نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را ثبت نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.


مشاوره رایگان https://clinicelham.com/license

اشتراک با دوستان

درخواست مشاوره با کارشناسان ما


در نظر داشته باشید ساعت پاسخگویی شنبه تا چهار شنبه 9 صبح تا 9 شب و پنج شنبه 9 صبح تا 3 ظهر می باشد.


جدیدترین هدایا، تخفیف ها و خدمات کلینیک الهام رو از دست نده!

clinic elham

ارسال نظر


قوانین ارسال نظر
 • با دقت نظرات قبلی را مطالعه کنید و از ارسال نظر تکراری بپرهیزید

 • از ارسال نظر به زبان انگلیسی و فینگیلیش خودداری کنید

 • گذاشتن لینک در متن نظر ممنوع است

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

نظری در این بخش وجود ندارد

اولین نفری باشید که نظر خودش رو ثبت می کنه

ثبت نظر

مطالب پشنهادی

از آخرین مطالب پشنهادی کلینیک باخبر شوید

برای جوان سازی دست چه کنیم؟ برای جوان سازی دست چه کنیم؟

برای جوان سازی دست چه کنیم؟

با افزایش سن کلاژن و چربی در دست‌ها کم شده و رگ‌ها و تاندون‌ها ظا

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟ جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

اگر به چهره افراد دقت کنید چشم هایی با حالت های مختلف می بینید. پلک های افتاده ن

روش های جوانسازی دست روش های جوانسازی دست

روش های جوانسازی دست

جوانسازی دست یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از افراد است چراکه دست های ما بیشتر

روش های کاشت ریش روش های کاشت ریش

روش های کاشت ریش

در بین مردان افرادی هستند که صورت کم مو دارند، یا اینکه کلاً از داشتن ریش و سبیل

عوارض تزریق چربی به دست عوارض تزریق چربی به دست

عوارض تزریق چربی به دست

مانند بافت صورت، از دست دادن کلاژن به دلیل افزایش سن در دست ها منجر به برجسته شد

فرآیند و نحوه کاشت ریش فرآیند و نحوه کاشت ریش

فرآیند و نحوه کاشت ریش

کاشت ریش یک عمل زیبایی است که برای اصلاح بی نظمی ریش انجام می شود. ریش کامل

قبل و بعد از کاشت مو قبل و بعد از کاشت مو

قبل و بعد از کاشت مو

کاشت مو یکی از اقدامات هیجان انگیز برای افرادی است که از موی سر طبیعی خود بی بهر

قیمت و هزينه کاشت ریش قیمت و هزينه کاشت ریش

قیمت و هزينه کاشت ریش

بسیاری از آقایان از داشتن ریش و سبیل عاجز هستند به طوری که زیبایی هر مردی با داش

up
phone