مزوتراپی https://clinicelham.com/license
https://clinicelham.com/how-to-use-my-images

مزوتراپی

مزوتراپی یکی از روش های رایج و پرطرفدار درمانی و جوانسازی پوست در جهان است که با اثرگذاری بر تمام لایه های پوستی برای مقاصد مختلف به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. مزوتراپی در دسته درمان های تزریقی قرار می گیرد چراکه با تزریق محلولی خاص مطابق با نیاز و هدف شما به سه لایه اپی درم، درم و هیپودرم پوست، باعث بهبود وضعیت پوست و رفع معضلاتی نظیر ریزش مو، لکه ها و اسکارهای پوستی، سلولیت، و غیره می شود.

از مزایای مزوتراپی می توان به هزینه مناسب، عوارض جانبی و درد کم، تهاجمی نبودن و عدم نیاز به بیهوشی، دوره ریکاوری کوتاه و نتایج عالی اشاره کرد.

در زمینه مزوتراپی بیشتر بدانید


کاربردهای مزوتراپی 

مزوتراپی یکی از روش های درمان کم آبی های پوستی، رفع چین و چروک های سطحی، سلولیت و ریزش موی سر و ابرو بوده و تنها برای مقاصد زیبایی و جوانسازی مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه در کنار این موارد جنبه های درمانی و پزشکی نیز دارد. یکی از پرکاربردترین موارد استفاده مزوتراپی درمان ریزش موی سر است؛ برای اینکار اغلب هورمون های خاصی به سر تزریق می شوند تا از ریزش جلوگیری شده و به رشد موها کمک شود.

یکی دیگر از کاربردهای مزوتراپی کاهش چربی در مناطق مختلف پوست است و یا ممکن است از این روش برای از بین بردن چین و چروک های اطراف چشم و لب و در کل جوانسازی صورت استفاده شود. 

علاوه بر صورت از مزوتراپی برای رفع خشکی ها و کم آبی های پوست دست ها، از بین بردن لکه ها و اسکارها و امثالهم نیز استفاده شده و جوانی را به پوست دستان شما نیز اهدا کند. از سایر کاربردهای مزوتراپی می توان به کاهش سلولیت، استحکام بخشی به پوست های افتاده، از بین بردن چربی ها در نواحی شکم، گردن، فک، رفع ریزش و تقویت موهای سر و ابرو و غیره اشاره کرد.

عوارض مزوتراپی

مزوتراپی عوارض خاصی ندارد، در واقع شاید بعد از تزریق در محل مورد نظر، التهاب یا ورم های خفیفی را تجربه کنید که پس از مدت کوتاهی رفع خواهند شد. 

اما دقت داشته باشید که در صورت کم تجربه بودن کادر پزشکی و یا عدم رعایت مراقبت های توصیه شده توسط پزشک، ممکن است با عفونت یا کبودی مواجه شوید. با این بهترین راه حل برای جلوگیری از هر گونه عوارضی این است که قبل از مزوتراپی با پزشک خود در جلسه مشاوره تمام حساسیت ها و سوابق درمانی قبلی خود را مطرح کنید.  

مزوتراپی نیز مانند سایر روش های تزریقی درد غیرقابل تحملی ندارد چراکه درمان با استفاده از سوزن های بسیار ریز و دستگاه های پیشرفته انجام می شود و گاهاً در محلول تزریق از مقداری داروی بی حس کننده نیز استفاده می شود.

هزینه مزوتراپی

هزینه مزوتراپی به موارد متعددی بستگی دارد، از جمله تجربه و سطح رضایت از خدمات کلینیک، تخصص پزشکان، دستگاه های به روز و از همه مهمتر تعداد جلسات مورد نیاز برای مزوتراپی و ناحیه تحت درمان. برای مثال ممکن است بسته به منطقه تزریق، به 8، 9 یا 10 جلسه مزوتراپی نیاز داشته باشید که این گونه موارد توسط پزشک متخصص بررسی شده و در جلسه مشاوره با شما در میان گذاشته می شود.

موارد کاربرد مزوتراپی در زیبایی

 • درمان افتادگی و سلولیت پوست اندام ها و صورت
 • رفع افتادگی پلک و پف دور چشم 
 • برطرف شدن  تیرگ‍ی دور چشم
 • از بین بردن غبغب زیر چانه و گردن
 • درمان ترک خوردن پوست 
 • درمان ریزش مو و تقویت موها
 • درمان چاقی موضعی بدن، اندام و صورت
 • کشیدن پوست صورت و درمان افتادگی صورت
 • درمان ملاسما ، لک حاملگی یا لک صورت

این نکته را باید مورد توجه قرار دهید که درمان مزوتراپی معمولا برای رفع و درمان ترک های قرمز و صورتی رنگ کاربرد دارند.

تعداد جلسات درمانی مزوتراپی

تعداد جلسات مزوتراپی با در نظر گرفتن موارد و انگیزه درمان توسط پزشک مربوطه تعیین می گردد.

در واقع از فرایند مزوتراپی غالبا به عنوان درمان مکمل پی آر پی استفاده می شود.

مراقبت های پس از انجام مزوتراپی

 • بهتر است بعد از مزوتراپی تا دو روز از ورزش های سنگین خودداری کنید، تا روز سوم از استحمام پرهیز کنید، تا یک روز بعد از مواد آرایشی، حالت دهنده ها و داروهای ضد ریزش استفاده نکنید و تک تک مراقبت های قبل و بعد از مزوتراپی که توسط پزشک به شما توصیه می شود را با دقت انجام دهید تا از هر گونه عوارض و مشکلات احتمالی جلوگیری به عمل آید.
 • بعد از اجرای مزوتراپی تاکید داریم از ورزش‌های موضعی و ماساژ استفاده کنید.
 • رژیم حاوی پروتئین را حتما رعایت کنید.
 • حد‌اقل در روز ۶ لیوان آب بنوشید. این امر به دفع مواد حاصل از سوختن چربی‌ها کمک زیادی می‌کند.
 • پیش از انجام جلسات درمانی از مصرف محرک‌هایی مثل کافئین پرهیز کنید.

مراقبت های لازم قبل از انجام مزوتراپی

 • بهتر است یک هفته پیش از انجام مزوتراپی از مصرف داروهای مسکن از جمله آسپرین و ایبوپروفن و … پرهیز نمایید.
 • مصرف هرگونه داروی خاص را به پزشک مربوطه اطلاع دهید.
 • سابقه هر نوع بیماری را با پزشک خود در میان بگذارید. 
 • هرگونه سابقه آلرژی به دارو و یا ماده ای خاص را به پزشک خود خبر دهید.

آلرژی نسبت به مزوتراپی

ممکن است گاهی فرد به مواد تزریقی آلرژی داشته باشد و درگیر واکنش های آلرژیک شود. همچنین باید نسبت به کبودی دور چشم در اثر مزوتراپی به منظور از بین بردن سیاهی و لکه های دور چشم نیز اشاره کنیم، با توجه به اینکه مویرگ ها و پوست بسیار ظریفی در اطراف چشم ها وجود دارد، بنابراین کبودی دور چشم در اثر انجام  مزوتراپی چندان دور از تصور نخواهد بود.

عضو انجمن متخصصین پوست ایران اظهار داشت تا وقتی که یک ماده برای مراجعین تزریق نشود، متوجه  حساسیت انها نسبت به تزریق نخواهیم شد. همچنین اگر خود فرد بگوید که سابقه حساسیت به ماده ای خاص مثل ماینوکسیدیل دارد، پزشک با انجام آن تزریق موافقت نخواهد کرد ولی جالب است بدانید اکثریت افراد با هر جنس پوست و مویی می توانند مزوتراپی را برای انجام درمان های زیبایی خود انتخاب کنند.

مزوتراپی برای درمان های متفاوت دارای پروتکل های مختلفی است، یعنی ترکیب ها و میزان مواد مورد استفاده تزریقی برای رفع هر عارضه ای به صورت کاملا مستقل است و متخصصان می توانند خودشان مواد دیگری مانند ویتامین ها و داروها را با یکدیگر ترکیب نموده یا اقدام به تهیه ترکیب های آماده ای از قبل کنند که توسط شرکت های داروسازی تولید شده است.

افراد مناسب برای مزوتراپی

برای خیلی از افراد این سوال پیش می آید که چه افرادی برای انجام مزوتراپی مناسب هستند. همه افرادی که سن شان بالای 18 سال است می توانند از این روش بهره مند گردند. 

از این روش می توان برای بخش های گوناگون بدن از جمله پا، شکم، ران و بازو استفاده نمود. هدف اصلی این تکنیک این است که لکه های تیره را از پوست حذف می کند، به درمان آلوپسی کمک می نماید، سلولیت را کم می کند، چربی های اضافه را از بین می بردو همچنین می تواند چین و چروک های ریز را از بین ببرد. 

در مزوتراپی با کمک برخی از داروها، می توان گردش خون را بهبود بخشید و مشکلات پوستی را برطرف نمود. 

تاثیر مزوتراپی

اگر پزشک شما تشخیص داد، بهترین روش درمان مزوتراپی است باید تعداد جلساتی که برای شما در نظر گرفته را سپری کنید تا بهترین نتیجه مطلوب حاصل شود. به طور معمول بین 6 الی 8 جلسه طول خواهد کشید تا تاثیر مزوتراپی مشخص شود. 

البته این بستگی به میزان ریزش موی شما خواهد داشت و در برخی از افراد ممکن است تعداد جلسات درمانی و اثرگذاری بیشتر و در برخی دیگر کمتر باشد. 

از سوی دیگر ترکیباتی که  در ساختار مزوتراپی وجود دارد حاوی ویتامین و مواد معدنی متعدد است و هیچ گونه عارضه ای در حین تزریق شما را تهدید نخواهد کرد. 

اما اگر احساس کردید درد خفیفی در حین تزریق وجود دارد به هیچ وجه نگران نباشید چرا که درد خفیف از جمله مواردی که بیماران در حین مزوتراپی احساس خواهند کرد. معمولا  پزشک متخصص با استفاده از کرم های بی حس کننده میزان درد را تا جایی که ممکن است کاهش می دهد پس  توصیه می شود به راحتی تزریق مزوتراپی را انجام دهید و هیچ نگرانی بابت وجود درد نداشته باشید. 

از سوی دیگر برخی از افراد با مشکل شوره سر دست و پنجه نرم می کنند، خوشبختانه باید بیان کرد مزوتراپی تاثیر بسیار زیادی در برطرف کردن شوره سر که یکی از عوامل مهم در ریزش مو است دارد و اگر دچار این مشکل شده اید، توصیه میشود هرچه سریعتر به پزشک متخصص مراجعه کرده تا وی بر اساس   مشخصات شما انجام مزوتراپی را در دستور کار قرار دهد. 

البته باید یادآوری کنید که تعداد جلسات مزوتراپی برای شوره سر بستگی به شدت آن خواهد داشت و در برخی از موارد لازم است شما جلسات بیشتری را سپری کرده تا به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.  

بر اساس مطالعات منتشر شده مشخص شد که تاثیر مزوتراپی در رویش مو در حدود ۸۵ درصد است که با قاطعیت می‌توان بیان کرد مزوتراپی از جمله روش‌های درمان بسیار مطمئن و کاربردی است که می تواند مشکل رویش موی شما را به طور کامل برطرف کند.

عوارض مزوتراپی صورت 

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که صورت تان را مزوتراپی کنید ابتدا باید خطرات و عوارض آن را مطالعه نمایید تا بعدها مشکلی برایتان پیش نیاید. مزوتراپی یکی از روش های کلینیکالی است ریسک پایینی دارد. 

اما باید توجه داشته باشید که کارآمدی این روش زمانی مشخص می گردد که زیر نظر پزشک متخصص صورت بگیرد. انجام این عمل توسط افراد متفرقه می تواند فرد را متوجه عوارض زیادی کند. به این ترتیب حتما این را در یک کلینیک مطمئن انجام دهید.

اما به طور کلی، مزوتراپی یک روش درمانی کم عارضه است اما بی عارضه نیست. ممکن است از عوارض جانبی از جمله حساسیت، درد، عفونت، خارش، قرمزی، کبودی، تورم و حالت تهوع در فردی که مزوتراپی صورت انجام داده است پیش بیاید. 

اگر این عمل توسط فرد غیر متخصصی انجام شود حتی ممکن است جای زخم ها باقی بمانند و این اصلا چیز خوشایندی نیست. 

عملکرد مزوتراپی صورت

معمولا مزوتراپی صورت حدود سی دقیقه طول می کشد اما این روند دردناک نیست و معمولا پزشک از کرم های بی حس کننده استفاده می کند تا درد را به حداقل برساند. 

بعد از اینکه این روش روی صورت فرد انجام شد، ممکن است کمی قرمزی و تورم در صورت ایجاد شود که طبیعی است و از این بابت نگرانی وجود ندارد چرا که ظرف مدت یک روز از بین می رود. 

از فردای انجام مزوتراپی صورت، بافت پوستی بهتری خواهید داشت و پوست تان درخشان تر می گردد. 

در واقع، این انتظار می رود که پوست به دلیل داشتن مواد لازم برای سلول ها، سفت تر گردد. برای اینکه بتوانید به نتیجه دلخواه تان برسید باید اینکار را 6 تا 8 جلسه انجام دهید. 

همچنین بعد از اینکه دوره کامل شد، برای پایدار نگه داشتن نتیجه می توانید آن را یک یا دوبار در سال انجام دهید. 

مزوتراپی می تواند جایگزین بسیار مناسب عمل های جراحی باشد و آب لازم را به پوست می رساند.

کلینیک الهام با بیش از 11 سال سابقه و بهره مندی از کادری مجرب و متخصص آماده ارائه انواع خدمات زیبایی و جوانسازی پوست و مزوتراپی موی سر و ابرو با بالاترین سطح کیفیت و رضایت به شما عزیزان است.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مزوتراپی، مراحل، نتایج تخصص کادر درمانی و هزینه ها با مشاوران کلینیک الهام در تماس بوده و یا از طریق فرم زیر درخواست خود را برای ما ثبت کنید.


 https://clinicelham.com/license
مشاوره مزوتراپی https://clinicelham.com/license

اشتراک با دوستان

درخواست مشاوره با کارشناسان ماجدیدترین هدایا، تخفیف ها و خدمات کلینیک الهام رو از دست نده!

clinic elham

ارسال نظر


قوانین ارسال نظر
 • با دقت نظرات قبلی را مطالعه کنید و از ارسال نظر تکراری بپرهیزید

 • از ارسال نظر به زبان انگلیسی و فینگیلیش خودداری کنید

 • گذاشتن لینک در متن نظر ممنوع است

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

نظری در این بخش وجود ندارد

اولین نفری باشید که نظر خودش رو ثبت می کنه

ثبت نظر

مطالب مرتبط

شاید موارد زیر که ارتباط زیادی با خدمت: مزوتراپی دارند را دوست داشته باشید

up
phone