تزریق چربی https://clinicelham.com/license
https://clinicelham.com/how-to-use-my-images

تزریق چربی

یکی از تأثیرات قابل توجهی که افزایش سن و گذر زمان در افراد به وجود می آورد، نمایان شدن چین و چروک در نقاط مختلف بدن (صورت، گردن، دست ها و... ) و لاغرتر شدن آن نقاط به علت کاهش چربی و کلاژن سازی است. روش های مختلفی برای جوانسازی پوست و رفع چین و چروک ها در سالهای اخیر ارئه شده و توسط کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرند، که می توانند با تزریق ژل، چربی، بوتاکس و غیره، جوانی را به خانم ها و آقایان باز گردانند. 

یکی از راهکارهای بسیار موثر در جوانسازی نقاط مختلف بدن ( بخصوص دست ها )، تزریق چربی است. تزریق چربی به این صورت انجام می شود که بافت چربی از سایر نقاط بدن برداشته شده و پس از آماده سازی، به زیر پوست ناحیه مورد نظر تزریق می شود. 

از این روش می توان برای ترمیم اسکارها، زخم ها، گودی ها، برطرف کردن نواقص صورت، دست و ...، رفع چین و چروک و جوانسازی پوست استفاده کرد. در کلینیک الهام می توانید برای رفع موارد فوق و یا رفع افتادگی پوست، پر کردن، حجم دادن و همچنین زاویه دهی به نواحی مختلف بدن خود از جدیدترین متدها و پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا بهره مند شوید. 

تزریق چربی یکی از بی خطر ترین و مقرون به صرفه ترین روش هایی است که می توانید برای زیباسازی و جوانسازی خود استفاده کنید. https://clinicelham.com/license

https://clinicelham.com/license

در زمینه تزریق چربی بیشتر بدانید


کاربردهای تزریق چربی 

با گذر عمر، پوست اکثر افراد دچار افتادگی شده و بافت های چربی زیر پوست به مرور زمان تضعیف و باعث به وجود آمدن چین و چروک هایی در نواحی مختلف بدن مانند اطراف بینی، پیشانی، لب ها، دور چشم، جلوی گردن و دست ها می شود. 

مسلماً در صورت وجود راهی برای رفع این افتادگی ها و چین و چروک ها، هر فردی تمایل به استفاده از آن داشته تا بتواند جوانی را مجدداً به چهره و بدن خود باز گرداند. یکی از بهترین راهکارهای زیبایی برای حل اینگونه مشکل ها، تزریق چربی است.

البته می توانید در کنار تزریق چربی از روش های ترکیبی دیگری مانند تزریق فیلر، بوتاکس، لیفت پوست، پروتز و غیره نیز استفاده کنید. که تمامی این خدمات در کلینیک الهام با بهترین سطح کیفیت قابل ارائه می باشند.

عوامل مختلفی می توانند باعث کم حجم شدن نواحی صورت و دست ها شوند، از جمله افزایش سن، مسائل ژنتیکی، وقوع حوادث ناگوار و غیره. که به کمک تزریق چربی می توانید زخم ها، گودی های اطراف چشم، گونه و غیره را برطرف کرده ، چین و چروک های اطراف چشم، خط اخم، پیشانی، خط لبخند، شقیقه ها و دست ها را از بین برده، و حتی به لب ها، گونه ها، باسن، سینه ها، دست ها و سایر نقاط بدن حجم دلخواهی دهید.

 این اقدام زیبایی پیش نیاز یا محدودیت سنی خاصی نداشته و هر فردی در هر سنی می تواند از این روش برای جوانسازی و زیباسازی بدن خود استفاده کند؛ اما با این حال، باید قبل از تزریق، جلسه ای با پزشک متخصص داشته و در خصوص حساسیت ها، سوابق بیماری، تجربیات گذشته، وضعیت پوست و چربی و امثالهم صحبت کنید. 

علاوه بر این نقاط مورد نظر برای تزریق نیز توسط پزشک بررسی شده و پیشنهادهای حرفه ای برای متناسب سازی چهره در این جلسه ی مشاوره ای، ارائه می شود. 

تزریق چربی به دست

بنابراین تزریق چربی تنها به افراد بالای 35 سال محدود نبوده و تنها کارکرد رفع چین و چروک ندارد؛ بلکه حتی جوانان هم می توانند برای حجم دهی به لب ها، گونه ها، چانه، دست ها و در کل زیباسازی ظاهر خود از این روش استفاده کنند.

علاوه بر این همانطور که گفته شد، می توانید از تزریق چربی به صورت ترکیبی با روش هایی نظیر بوتاکس و تزریق فیلر برای رفع چین و چروک ها و گودی های خط اخم، خط لبخند، خطوط پایین لب ها در نواحی چانه، زیر چشم ها و روی پیشانی استفاده کنید. 

روش های تزریق چربی

در روش پیوند چربی به شیوه اتولوگ، چربی پیوندی از سایر نقاط شخص متقاضی برداشته شده و به نواحی مورد نظر منتقل می شود. قبل از شروع برداشت، محل اهدا کننده، ضدعفونی شده و سپس داروی بی حس کننده تزریق خواهد شد. 

بنابراین نگران دردهای ناشی از برداشت و تزریق نباشید. در این بین چربی برداشت شده می بایست پروسه ای را برای پاکسازی و آماده سازی طی کند. این روش عوارض خاصی نداشته و حدود یک الی 3 ساعت ( بسته به حجم و وسعت محل تزریق ) توسط متخصصین حرفه ای و مجرب کلینیک الهام با دقت بالا برای شما انجام خواهد شد.

بسیاری از افراد از این روش برای پر کردن و حجم دادن به نواحی بالای دست خود استفاده می کنند؛ چراکه ممکن است به علت افزایش سن و یا هر دلیل دیگری دستشان از حجم چربی مطلوبی برخوردار نباشد. در کل تزریق چربی از جمله عمل های زیبایی غیر تهاجمی به شمار آمده و به صورت کاملاً طبیعی نواحی مورد نظر شما را ترمیم خواهد کرد.

ریکاوری تزریق چربی

دوره ریکاوری یا نقاهت این روش، حدود یک هفته بوده و پس از چند ماه شاهد نتایج دلخواه خواهید شد. علاوه بر این، روش تزریق چربی نسبت به سایر روشهای جوانسازی، دوام بیشتری داشته و می تواند بعد از مدتی مجدداً تزریق را تکرار کرد. 

به این نکته توجه داشته باشید که این روش عوارض خاصی نداشته و کبودی یا ورم پس از تزریق بعد از مدت کوتاهی ( نهایت حدود دو هفته ) بهبود خواهد یافت.

زمان مناسب برای تزریق چربی 

 • در صورتی که قسمت هایی از صورت شما دچار فرو رفتگی شده است.
 • در صورتی که می‌خواهید روش جوانسازی مدت زمان بیشتری نسبت به فیلرها یا ژل‌های موقت، برایتان ماندگاری داشته باشد.
 • در صورتی که می‌خواهید انحناهای سطحی بدن یا صورت خود را بهبود بخشید، اثرات ناهنجار اسکار و زخم‌ها را از بین ببرید و دستان یا صورت خود را جوان تر کنید.
 • اگر می‌خواهید عدم تناسب و تقارن سینه‌ها را برطرف کنید. 

مزایا و معایب تزریق چربی

فهرست معایب تزریق چربی بسیار کوتاه و در عوض فهرست مزایای آن بلند بالا است. در این قسمت از هریک سه مورد عمده را برگزیده ایم تا برایتان بازگوییم. 

 • مزایا

 • باید گفت که در روش تزریق چربی از چربی‌های بدن خود فرد استفاده می‌شود. بنابراین احتمال ایجاد واکنش‌های آلرژیک به ماده‌ ای خارجی تا حد زیادی کم می شود.
 • نتایج تزریق چربی ماندگار، ایمن و طبیعی است.
 • تزریق چربی عملکردی کم‌ تهاجم و اثر بخش برای بازگشت به جوانی است.
 • معایب

 • تخلیه و آماده‌ سازی چربی بدن برای تزریق به نواحی دیگر نسبت به تزریق ژل که در آن مواد تزریقی از قبل آماده هستند، زمان بیشتری می‌برد.
 • نتایج تزریق چربی نسبت به تزریق ژل ماندگاری بالاتری داشته؛ ولی هزینه‌ بیشتری نیز برای فرد دارد.
 • برای افزایش حجم و یا تقارن سینه‌ها یا باسن، ممکن است به تعداد جلسات بیشتری برای درمان نیاز داشته باشید.

کاندیدای مناسب برای تزریق چربی 

هدف از تزریق چربی افزایش حجم کلی یا پر کردن قسمت هایی از بدن است که بنابر هر دلیلی دچار کاهش حجم شده‌اند. مرسوم ترین محل‌ تزریق چربی شامل پشت دست، صورت ، لب‌ها ، افتادگی‌ پوست بعد از انجام لیپوساکشن یا زخم شدن و همچنین حجم‌دهی و بهبود فرم ظاهری باسن و سینه است. 

ناگفته نماند که برای انجام کلیه این‌ امورات، باید در بدن فرد به قدرکافی چربی موجود باشد که پزشک بتواند چربی‌ها را تخلیه کرده و به نواحی هدف انتقال دهد.

کاندیدای مناسب تزریق چربی

 1. افرادی که از بیماری‌های سیستم گردش خون رنج نمی‌برد.
 2. افرادی که از وضعیت سلامت عمومی خوبی برخوردارند.
 3. افرادی که انتظارات عاقلانه و روحیه‌ای مثبت دارند.

تزریق چربی در صورت

تزریق چربی به صورت برای از بین بردن چین و چروک‌های آن از قبیل خط خنده، خط اخم، خطوط افقی پیشانی یا خطوط پنجه کلاغی در اطراف چشم بسیار کارا است. در این متد، چربی از شکم، ران یا دیگر قسمت های بدن فرد از طریق لیپوساکشن استخراج شده و بعد از انجام مراحل آماده‌سازی به نواحی مورد نظر تزریق می‌شود.

تزریق چربی در سینه

چنانچه فرد بخواهد کمی حجم سینه های خود را افزایش دهد، کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی در سینه می باشد؛ اما باید توجه داشت که برای این کار سینه فرد باید از فرم و بافت پوستی مطلوبی برخوردار باشد. 

در حالتی که افتادگی سینه ها بیش از حد بوده، قوام پوست تضعیف شده و فرد می‌خواهد حجم سینه اش افزایش چشمگیری داشته باشید، تزریق چربی گزینه چندان مناسبی نیست.

همان طور که گفتیم، تزریق چربی یکی از روش های کلینیکال متداولی است که برای زیبایی اندام های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اما ممکن است برای خیلی ها این سوال پیش بیاید که قبل از تزریق چربی باید چه مراقبت هایی را انجام دهند. در ادامه این مقاله درباره مراقبت های قبل از تزریق چربی اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم. 

مراقبت های قبل از تزریق چربی

 • قبل از انجام هر اقدام زیبایی، فرد برای اینکه بتواند بهترین نتیجه را بگیرد باید یک سری از مراقبت ها را انجام دهد. در رابطه با تزریق چربی نیز همین طور است. فردی که قصد دارد از روش تزریق چربی استفاده کند، 
 • باید چهارده روز قبل از عمل مصرف سیگار یا مواد الکلی را به طور کامل قطع نماید. 
 • همچنین باید مصرف داروهایی مثل آسپرین یا داروهای انعقاد کننده خون به طور کامل قطع شود. 
 • باید قبل از تزریق چربی، در صورت تجویز آنتی بیوتیک توسط پزشک، به طور کامل مصرف شود. آزمایش های لازم به طور کامل صورت گیرد. 
 • بهتر است که دو روز قبل از تزریق چربی استفاده از مواد آرایشی برای ناحیه ای که قرار است تزریق در آن صورت بگیرد را قطع شود. 
 • همچنین فرد باید یک برنامه استراحت چند روزه مد نظر قرار دهد.

مراقبت های بعد از تزریق چربی

برای بالا بردن اثر بخشی هر روش کلینیکالی، فرد باید مراقبت هایی را بعد از انجام آن عمل انجام دهد. در ادامه این مقاله به مراقبت های بعد از تزریق چربی می پردازیم. 

 • ممکن است مدت کوتاهی بعد از تزریق چربی، محلی که در آن تزریق صورت گرفته دچار تورم و کبودی شدید گردد. نگران نباشید این حالت کاملا طبیعی است و بعد از چند روز از بین می رود. معمولا تا چهارده روز بعد از تزریق کبودی طول می کشد. 
 • بعد از اینکه تزریق چربی به ناحیه مورد نظر صورت گرفت از فشار دادن آن منطقه واقعا خودداری کنید. برای مثال تا دو هفته روی منطقه ای که در آن تزریق صورت گرفته نخوابید.  
 • می توانید برای کم کردن تورم و میزان کبودی بعد از تزریق هر ده دقیقه یا یک ربع از کمپرس یخ روی ناحیه تزریق شده استفاده نمایید.   
 • همچنین در زمان خوابیدن، سعی کنید که از چند بالشت استفاده نمایید تا سرتان بالاتر از بدن قرار بگیرد و از تجمع خون در یک نقطع اجتناب کنید. 
 • علاوه بر این در روزهای اول تزریق، سرتان را به سمت جلو خم نکنید اما می توانید یک روز بعد از تزریق چربی استحمام کوتاهی کنید. 
 • اگر در دو هفته اول تزریق، احساس درد یا تب و لرز داشتید، حتما مسئله را با پزشکتان در میان و از خود درمانی بپرهیزید.

دوره نقاهت این روش کلینیکال در افراد، متفاوت است. چرا که سبک های زندگی افراد مشابه یکدیگر نیست. برای مثال آن دسته از افرادی که کمتر از پروتئین ها استفاده می کنند، دوره نقاهت طولانی تری خواهند داشت. 

اما نوشیدن آب کافی در طول روز می تواند بسیار اثربخش باشد و دوره نقاهت را کوتاه تر نماید. نکته مهم این است که حتما این عمل را در یک کلینیک مطمئن و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید تا نتیجه مورد نظر را بگیرید. 

مناطق تزریق چربی 

 به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به تزریق چربی داشته باشید. برخی از اوقات خط خنده شما متناسب با آن چیزی نیست که انتظار دارید. در این مواقع پزشک متخصص پوست و مو مراجعه کرده و او پس از بررسی مشکل به وجود آمده اقدام به اصلاح خط لبخند شما با استفاده از تزریق چربی خواهد کرد همچنین ممکن است گونه های شما به گونه ای باشند که فرم اصلی خود را از دست داده اند و در این مواقع باید گونه فرم مطلوب خوبی پیدا کند.  

از این رو توصیه می شود اگر دچار مشکلات پوستی هستید به کلینیک تخصصی پوست و مو ها مراجعه کرده تا کارشناسان در ابتدا آنالیز کامل از صورت شما داشته باشند و سپس تعداد جلسات درمانی  را برای شما مشخص خواهد شد. 

تزریق چربی به دست

به طور کل می توان بیان داشت مناطقی که قرار است تزریق چربی در آن صورت بگیرد تاثیر بسیار مستقیمی بر هزینه ها دارد، به عنوان مثال در برخی از مواقع ممکن است تعداد جلسات کمتری برای تزریق چربی وجود داشته باشد و در نتیجه پزشک مدت زمان کمتری را صرف درمان خواهد کرد. 

از این رو طبیعی است که میزان هزینه تمام شده کمتر از مناطقی باشد که در آن پزشک مجبور است جلسات درمانی طولانی تری را برای شما در نظر بگیرد.

فرایند انجام تزریق چربی 

در ابتدا بهتر است به کلینیک تخصصی پوست و مو مراجعه کرده تا پزشکان منبع مناسبی برای استخراج چربی را در نظر بگیرند. معمولاً شکم و یا باسن  بهترین منابعی هستند که برای استخراج چربی از آنها استفاده خواهد شد. در این روش با استفاده از لیپوساکشن چربی های موجود در این منطقه به میزان مشخص استخراج خواهند شد و سپس این چربی ها به ناحیه مشخص از صورت تزریق میشوند. چربی های ساکشن شده برای زنده ماندن باید به دنبال منبع مناسبی از خون باشند بنابراین میتوان بیان کرد حدود 50 درصد از چربی های ساکشن شده توانایی زنده ماندن را خواهند داشت و آنها برای همیشه بر پوست صورت باقی  می مانند.

 نتایج تزریق چربی

 زمانی که منبع مناسب استخراج چربی مشخص شد، با استفاده از یک سری جراحی های ساده میزان چربی که قرار است از این منابع استخراج شود توسط پزشک جدا شده  و در محل مخصوص نگهداری می شود. این عمل به راحتی در کلینیک انجام خواهد شد و هیچ مشکلی شما را تهدید نخواهد کرد. اگر چه ممکن است در ناحیه استخراج شده مقداد احساس ناراحتی داشته باشید  اما به هیچ وجه نگران نباشید و این عارضه خیلی سریع برطرف خواهد شد.  چربی های ساکشن شده زمانی که به صورت تزریق می شوند به طور معمول زنده خواهند ماند و در اکثر موارد نتیجه مطلوبی حاصل خواهد شد. برای انتقال چربی چندین روش وجود دارد که پزشک متخصص در ابتدا آنالیز کامل از پوست صورت شما انجام میدهد تا از میان روش های موجود بهترین را انتخاب کند.

کاهش وزن بدن

 بسیاری از افراد این تصور را دارند پس از استخراج چربی از شکم و یا باسن، وزن آن ها تا حدودی کاهش پیدا می‌کند  که به طور قاطع باید بیان کرد این دیدگاه کاملاً اشتباه است.. زیرا چربی های استخراج شده به گونه ای نیستند که تاثیری بر وزن بدن داشته باشند. از جمله مواردی که قبل از استخراج چربی باید به آن توجه شود، ثابت بودن وزن بدن است. پس زمانی که شما برای مشاوره به پزشک متخصص مراجعه می کنید نکات لازم به  شما گوشزد خواهد شد تا نتیجه مطلوبی از تزریق چربی حاصل شود.

کلینیک مناسب برای تزریق چربی

انتخاب کلینیک مناسب برای تزریق چربی مهمترین و حساس ترین تصمیمی است که باید در آن دقت زیادی به خرج دهید. کلینیک الهام با 11 سال سابقه درخشان، و بهره گیری از بهترین و به روز ترین دستگاه ها و متدهای روز دنیا، و در اختیار داشتن کادر پزشکی حرفه ای و متخصص، آماده ارائه انواع خدمت زیبایی و تزریق چربی با بالاترین سطح کیفیت به شما عزیزان است.

در صورت نیاز به دریافت مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هزینه ها، روش تزریق، پیشنهادات تکمیلی، و تخصص پزشکان و یا رزرو زمان ویزیت با مشاوران کلینیک الهام تماس بگیرید. و یا از طریق فرم زیر، درخواست خود را برای ما ارسال نمایید.

https://clinicelham.com/license
مشاوره رایگان https://clinicelham.com/license

اشتراک با دوستان

درخواست مشاوره با کارشناسان ماجدیدترین هدایا، تخفیف ها و خدمات کلینیک الهام رو از دست نده!

clinic elham

ارسال نظر


قوانین ارسال نظر
 • با دقت نظرات قبلی را مطالعه کنید و از ارسال نظر تکراری بپرهیزید

 • از ارسال نظر به زبان انگلیسی و فینگیلیش خودداری کنید

 • گذاشتن لینک در متن نظر ممنوع است

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

نظری در این بخش وجود ندارد

اولین نفری باشید که نظر خودش رو ثبت می کنه

ثبت نظر

مطالب مرتبط

شاید موارد زیر که ارتباط زیادی با خدمت: تزریق چربی دارند را دوست داشته باشید

up
phone