مزونیدلینگ https://clinicelham.com/license
https://clinicelham.com/how-to-use-my-images

مزونیدلینگ

همواره همه افراد به دنبال حفظ شادابی، طراوت و زیبایی پوست خود برای مدت زمان طولانی هستند، و دوست دارند که علاوه بر دوران جوانی در سنین بالا تر نیز دارای هم چین پوست صاف و یک دستی باشند. به همین جهت افراد احتمال دارد که برای رفع چین و چروک خود و جوان سازی پوست روش های بسیاری را مورد استفاده قرار دهند. یکی از این روش ها که بسیار جدید و پیشرفته نیز است، مزونیدلینگ نام دارد. روشی که از ترکیب دو روش دیگر جوان سازی پوست و رفع چین و چروک به وجود آمده است، و مزایا و فواید هر دوی آن روش ها را دارد. علاوه بر جوان سازی پوست با استفاده از این روش، می توان برای رشد مو ها نیز از آن کمک گرفت که بسیار در جلو گیری از ریزش مو موثر است. 

مزونیدلینگ مو پروسه تولید الاستین را بسیار سرعت می بخشد و به همین جهت باعث استحکام و زیبایی مجدد مو می گردد. چون این روش زیبایی متدی مدرن برای بر طرف کردن مشکلات پوستی و مو محسوب می شود، دارای نقاط ابهام بسیاری است. هم چنین اکثر افراد از شیوه انجام این روش زیبایی بسیار عالی هنوز با خبر نیستند و اطلاعی از این ندارند که با استفاده از این روش چه اتفاقی برای پوست و مو می افتد و چه اثراتی بر روی آن ها می گذارد.

در زمینه مزونیدلینگ بیشتر بدانید


مزونیدلینگ، راهکاری برای جوان سازی پوست

از ترکیب دو کلمه مزو و نیدلینگ، کلمه مزونیدلینگ ایجاد شده است. همین مسئله نمایان گر این است، که این شیوه یک روش ترکیبی از روش های جوان سازی پوست و مو محسوب می شود. 

در واقع روش های مزوتراپی و میکرونیدلینگ  که از روش های رایج جوان سازی پوست و مو هستند، با یک دیگر ترکیب شده اند و روش مزونیدلینگ   را پدید آورده اند. مزونیدلینگ مو به این صورت است، که کوکتل های مزوتراپی با استفاده از سوزن های میکرونیدلینگ به پوست وارد  خواهند شد و به بافت هایی که مورد آسیب قرار گرفته اند، نفوذ پیدا می کنند و به درمان آن ها می پردازند. 

استفاده از این روش زیبایی برای جوان سازی پوست،  روند تولید کلاژن در پوست را بسیار سریع تر می کند. این مسئله باعث برگردانده شدن  انعطاف پذیری و خاصیت ارتجاعی پوست می شود و در نتیجه چین و چروک ها بر طرف خواهند شد و جوان سازی پوست عملی می گردد. 

پس می توان گفت روش پیشرفته مزونیدلینگ پیری پوست و آسیب های آن را درمان می کند. هنگامی که دارو های مخصوص از طریق این روش درمانی به پوست سر وارد می شوند، سلول های تولید کننده الاستین و فولیکول های مو تحریک خواهند شد تا موجب رشد بیش تر مو ها شوند. 

هم چنین با استفاده از این روش ریشه مو ها تقویت می شود و  با محکم تر شدن مو ها،  مانع از ریزش آن ها خواهد شد.

کاربردهای مزونیدلینگ

برای بر طرف کردن چین و چروک های پوست و صاف و یک دست کردن آن ها می توان از مزونیدلینگ بهره برد. هم چنین در صورت داشتن جای، زخم، جوش و آکنه  قادر هستید از این روش مناسب استفاده کنید. 

در برخی موارد برای بر طرف کردن لکه های پوستی، این روش بسیار مناسب و کار آمد است. 

به این نکته توجه کنید، که برای رفع کردن هر یک از این مشکلات به مقدار و نوع متفاوتی از مواد مورد استفاده نیاز است و این ها را پزشک متخصص پوست و مو مشخص می کند. با استفاده از این روش جریان خون در زیر پوست بسیار تقویت می شود و منافذ پوست تنگ تر خواهند شد، که این ها از ایجاد جوش های سر سیاه در پوست جلو گیری می کنند. 

تمامی  این آسیب ها در مناطق گوناگون بدن هم چون پوست صورت، گردن، دست ها و غیره را می توان با استفاده از روش مزونیدلینگ رفع کرد. برای درمان چروک های دور چشم و سایر ناحیه های حساس بدن نیز این روش مناسب به کار گرفته می شود. علاوه بر همه این ها روش مزونیدلینگ راه حل بسیار خوبی برای مشکلات مو است. 

به طور کلی درمان آسیب های زیر از طریق مزونیدلینگ انجام می شود:

 • بر طرف کردن جای زخم، جوش و آکنه
 • نابودی فرورفتگی ‌های ناشی از جوش و آکنه
 •  برطرف کردن ترک‌ های پوستی که  از طریق بارداری یا افزایش و کاهش وزن ایجاد شده است.
 • مانع از ریزش مو و رشد آن را بسیار سرعت می بخشد.
 • رفع تیرگی و فرو رفتگی ایجاد شده در  دور چشم
 • بر طرف کردن آفتاب ‌سوختگی و تغییر رنگ قسمت هایی از پوست بدن و صورت
 • رفع  چین و چروک‌ های نواحی گوناگون بدن و صورت 
 • بر طرف کردن لک ‌های پوستی ناشی از بارداری یا زیاد شدن  سن
 •  به حفظ حالت ارتجاعی پوست کمک می کند. 

مزونیدلینگ چگونه عمل می‌کند؟

مزونیدلینگ توسط دستگاه مزوگان و یا درماپن صورت می گیرد. در این روش درمانی هزاران سوراخ میکروسکوپی در سطح پوست ایجاد می‌شود و باعث می شود که جذب کرم‌ها و ویتامین‌های موضعی روی پوست و میزان اثربخشی آن‌ها افزایش یابد. ایجاد منافذ میکرومتری بین کلون‌های سلولی در مزونیدلینگ، هم باعث افزایش جذب هرچه بیشتر دارو شده و هم سلول‌های فرسوده و آسیب دیده را نابود می‌کند و باعث می‌شود سلول‌های جوان جایگزین انها شوند.

بسته به انگیزه درمان در روش مزونیدلینگ می‌توان از محلول‌های متفاوتی استفاده کرد. به عنوان مثال برای زدودن لک‌های صورت، کوکتل‌های از بین برنده لک و روشن کننده مورد استفاده قرار می گیرد. 

روش درمان مزونیدلینگ

برای مزونیدلینگ پوست نخست قسمت  مد نظر را به صورت موضعی بی حس می‌کنند. بعد از ان با استفاده از سیستم درمانی سوزنی دیجیتال، کانال‌های میکروسکوپی بسیاری در قسمت درم و اپیدرم پوست ایجاد شده که به ان ها میکرو پانچ گفته می‌شود. میکرو پانچ‌ها همزمان با نفوذ کوکتل‌های مزوتراپی به درون لایه مزودرم، سبب تحریک کلاژن‌سازی پوست شده و با اصلاح نمودن بافت پوست و بسته شدن منافذ، ظاهر پوست را بهبود می بخشند. 

با روش مزونیدلینگ پوست به طور معمول بعد از چهار تا هفت روز ساختار کلاژنی جایگزین شده و پوست زیبا و درخشان می‌شود.

تفاوت مزونیدلینگ و میکرونیدلینگ

در روش درمانی میکرونیدلینگ، پزشک توسط سوزن‌هایی بسیار ریز، تعدادی زخم‌های کوچک بر روی لایه‌های سطحی پوست ایجاد می‌کند. پس از آن در طی ترمیم و بازسازی پوست، بدن به صورت خودکار کلاژن و الاستین لازم را می‌سازد.

در مزونیدلینگ، با استفاده از کوکتل‌های مزوتراپی می توان تاثیر میکرونیدلینگ را تا چندین برابر افزایش داد. در این روش همان طور که پیشتر گفته شد، ایجاد منافذ میکرومتری بین کلون‌های سلولی سبب افزایش جذب دارو توسط پوست شده و به دنبال تخریب سلول‌های مخرب، سلول‌های جوان جایگزین می‌شوند.

مزایای استفاده از مزونیدلینگ پوست

از متد درمانی نوین مزونیدلینگ پوست، برای درمان و جوانسازی پوست صورت، زیر چشم‌ها، گردن، دکلته و دست‌ها استفاده می‌شود و می‌توان در نواحی فوق، پیری و خشکی پوست، آفتاب سوختگی، ناهمواری پوست، لکه‌های ناشی از افزایش سن، جای جوش، ترک‌های پوستی و… را به خوبی درمان کرد.

به طور کلی مزایای استفاده از مزونیدلینگ عبارت است از :

 • تولید کلاژن
 • جوانسازی پوست
  • رفع چین و چروک
  • رفع ناهنجاری های پوست
  • درمان جای جوش و اسکار‌های کهنه 
  • افزایش الاستیسیته پوست
  • بهبود انعطاف پذیری و کشسانی پوست
  • کمک به افزایش نفوذ کرم‌ها و ویتامینه‌ها در پوست
  • ترمیم زخم‌ها و سوختگی‌های کهنه 
  • کم رنگ کردن لکه‌های پوست
  • افزایش خونرسانی به پوست
  • رفع ترک‌های پوست

مراقبت‌های پیش از درمان

 • از سه روز پیش از مزونیدلینگ از مصرف دارو‌های رقیق کننده خون مانند آسپرین و نروفن اجتناب کنید و اگر به طور مداوم این دارو‌ها را استفاده می‌کنید آن را به پزشک مربوطه اطلاع دهید.
 • از سه روز قبل از رتینول استفاده نکنید. 
 • اگر سابقه تبخال دارید آن را با پزشک خود حتما در میان بگذارید.
 • از دو هفته پیش از درمان مزونیدلینگ هیچ گونه تزریقات زیبایی نداشته باشید.
 • قسمت تحت درمان را برنزه نکنید. 

همان طور که گفتیم مزونیدلینگ یکی از راه های جوان سازی پوست است که طرفداران زیادی دارد. اما برای بسیاری از روش های کلینیکال مراقبت های قبل و بعد از درمان می تواند کارآمدی یک روش را دو چندان نماید. در ادامه به مراقبت های بعد مزونیدلینگ صورت اشاره می کنیم. 

مراقبت های بعد از انجام مزونیدلینگ صورت

معمولا مراقبت های بعد از هر عملی می تواند کارآمدی آن روش درمانی را دو چندان کند. در رابطه با روش مزونیدلینگ نیز همین گونه است.  

 • معمولا افرادی که مزونیدلینگ صورت را انجام می دهند تا چند ساعتی بعد از عمل پوست صورت شان قرمز می شود که اصلا جای نگرانی وجود ندارد چرا که این قرمزی کاملا طبیعی است و به دارو و درمان نیازی نیست و به طور خود به خود رفع می گردد. 
 • بعد از اینکه مزونیدلینگ صورت را انجام دادید تا مدت یک هفته از مواد آرایشی در ناحیه صورت استفاده نکنید. 
 • هر قدری که از مواد آرایشی کمتر استفاده کنید، کارآمدی این روش دو چندان خواهد شد. 
 • همچنین تا یک روز بعد از انجام مزونیدلینگ صورت، فعالیت یا ورزش سنگین انجام ندهید. چرا که این عمل باعث می گردد که پوست تان آسیب ببیند.
 •  آفتاب نگیرید و پوستتان را با دستگاه های سولار برنزه نکنید چرا که تاثیرات منفی خواهد داشت.   
 • پوست صورت تان را با آب گرم نشویید و از رفتن به سونا و جاهای گرم جدا خودداری نمایید. 
 • همچنین بعد از انجام مزونیدلینگ صورت، به هیچ وجه پوستتان را ماساژ ندهید.
 • بعد از انجام مزونیدلینگ صورت، بند نندازید. بند انداختن در واقع باعث کندن موهای صورت می گردد. از این رو ممکن است پوست تحریک و قرمز شود. زمانی که شما میکرونیدلینگ را انجام می دهید، پوستتان بسیار حساس است و ممکن  است با هر فشاری تحریک و قرمز شود. بند انداختن قرمزی پوست را بیشتر می کند و در نتیجه دوره نقاهت طولانی تری خواهید داشت. بنابراین حداقل برای دو تا سه هفته بعد از انجام مزونیدلینگ، از بند انداختن جدا اجتناب کنید. اما بعد از پایان درمان بند انداختن منعی ندارد. 
 • مانند بسیاری از روش های کلینیکال دیگر، اگر قصد انجام مزونیدلینگ را دارید، آن را در کلینیک معتبر و زیر نظر پزشک متخصص انجام دهید تا به نتیجه مورد نظرتان برسید.

شستن صورت بعد از انجام مزونیدلینگ

برای خیلی ها این سوال پیش می آید که آیا می توانند بعد از انجام مزونیدلینگ، صورت شان را بشویند و اگر می توانند باید چگونه باشد. مزونیدلینگ یک روش مدرن و پیشرفته است. 

در این روش از سوزن های بسیار ریزی برای تحریک پوست استفاده می گردد. وقتی که پوست تحریک می شود، شروع به ساختن کلاژن می نماید و این باعث شادابی پوست می گردد. 

تا شش ساعت بعد از انجام مزونیدلینگ صورت تان را نشوییدو. اما بعد از آن می توانید از یک صابون خنثی یا یک پاک کننده ملایم برای شستن پوست تان استفاده کنید. 

همچنین از آب سرد برای شست و شو استفاده نمایید تا پوست تحریک نشود.  آب سرد می تواند بافت پوست را سفت تر کند. 

موارد منع مزونیدلینگ

اگرچه مزونیدلینگ از روش‌های درمانی با میل هجومی بسیار پایین است،  اما در برخی از موارد ممکن است باعث بروز حساسیت در  افراد شود. 

زمانی که شما به کلینیک تخصصی پوست و مو الهام مراجعه می‌کنید در ابتدا پزشک آنالیز کاملی بر روی پوست و موی شما انجام خواهد داد در صورتی که بر روی ناحیه ای از پوست که قرار است درمان انجام بگیرد عفونت و یا عامل بیماری زا وجود داشته باشد، پزشک زمان درمان دیگری را برای شما مشخص خواهد کرد چرا که با وجود عفونت امکان انجام مزونیدلینگ میسر نیست. 

در برخی از افراد حساسیت های پوستی به وفور مشاهده می شود،  اگر در ناحیه از پوست  با مشکل مواجه هستید حتما پزشک متخصص را در جریان این مشکل قرار داده تا وی روش درمانی دیگری را جایگزین مزونیدلینگ کند.

همانطور که در بالا تر نیزذکر شد، مزونیدلینگ از جمله روش هایی است که از طریق آن میتوان جای آکنه را از میان برد اما بسیاری از افراد که در آن ها آکنه فعال وجود دارد، این تصور را دارند که با استفاده از این روش درمان می‌توانند آکنه را به طور کامل از بین ببرند که  دیدگاه اشتباهی است و به هیچ وجه نمی توان با استفاده از مزونیدلینگ مشکلاتی از قبیل آکنه را برطرف کرد. 

برخی از مطالعات منتشر شده نشان داده است افرادی که دچار بیماریهای خود ایمنی از جمله ام اس و یا سرطان هستند، بهتر است از روش های درمانی دیگری به جای مزونیدلینگ استفاده کنند، تا نتیجه مطلوبی حاصل شود. 

زمانی که شما آسپرین مصرف می‌کنید، باعث رقیق شدن خون خواهد شد، در چنین مواقعی امکان استفاده از روش درمانی مزونیدلینگ میسر نیست. 

پس به طور کل می توان بیان داشت مزونیدلینگ از جمله روشهای بسیار کم خطر برای سلامت پوست و موی شما خواهد بود، اما در صورتی که یکی از مشکلات بالا را داشتید، پزشک متخصص از روش درمانی دیگری استفاده خواهد کرد.

اهمیت کلینیک زیبایی در مزونیدلینگ

همان طور که گفتیم، این روش جوان سازی پوست  و مو یکی از روش های عالی برای رفع چین و چروک و تقویت ریشه مو ها محسوب می شود، که برای انجام آن باید با یک پزشک متخصص و مجرب به  مشورت بپردازید. زیرا پزشک تشخیص می دهد که استفاده از این روش زیبایی برای شما مفید است و یا باید از روش دیگری برای رفع مشکلات پوست و موی خود بهره ببرید.

پس در وهله اول انتخاب یک کلینیک عالی برای انجام این روش  بسیار اهمیت دارد. چون انجام مزونیدلینگ در مکانی معتبر، در نتیجه نهایی بسیار موثر است. 

کلینیک الهام مرکز زیبایی بسیار معتبری محسوب می شود که در آن مشاوران، پزشکان متخصص و کادر درمانی خبره وجود دارند، و شما به راحتی و با اطمینان کامل می توانید به  کلینیک الهام مراجعه کنید و در ابتدا به مشورت و سپس به انجام این روش عالی برای جوان سازی بپردازید. 

این کلینیک از کیفیت کار بسیار بالا و هزینه ای  مناسب برای انجام روش های درمانی و زیبایی برخوردار است. در صورتی که به مشاوره در خصوص مزونیدلینگ نیاز دارید با مشاوران ما تماس گرفته و یا از طریق فرم زیر، اطلاعات تماس خود را برای ما درج کنید تا در اسرع وقت با شما تماس گرفته شود.

https://clinicelham.com/license
مشاوره رایگان https://clinicelham.com/license

اشتراک با دوستان

درخواست مشاوره با کارشناسان ماجدیدترین هدایا، تخفیف ها و خدمات کلینیک الهام رو از دست نده!

clinic elham

ارسال نظر


قوانین ارسال نظر
 • با دقت نظرات قبلی را مطالعه کنید و از ارسال نظر تکراری بپرهیزید

 • از ارسال نظر به زبان انگلیسی و فینگیلیش خودداری کنید

 • گذاشتن لینک در متن نظر ممنوع است

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

نظری در این بخش وجود ندارد

اولین نفری باشید که نظر خودش رو ثبت می کنه

ثبت نظر

مطالب مرتبط

شاید موارد زیر که ارتباط زیادی با خدمت: مزونیدلینگ دارند را دوست داشته باشید

up
phone