بوتاکس https://clinicelham.com/license
https://clinicelham.com/how-to-use-my-images

بوتاکس

یکی از رایج ترین و پر طرفدارترین روش های جوانسازی پوست و از بین بردن تعرق و چین و چروک پیشانی، نواحی اطراف چشم، کف دست و زیربغل، تزریق بوتاکس است. به عبارت دیگر، از بوتاکس می توان برای جوانسازی و پاکسازی نقاط مختلف بدن استفاده کرد، از جمله رفع چین و چروک های گوشه های چشم، محو کردن خطوط پیشانی، چروک های گردن، زیر چانه، بالا بردن گوشه های لب، رفع چروک های اطراف لب و خطوط اخم و لبخند و امثالهم. توصیه ما به شما این است که تزریق بوتاکس را زیر نظر متخصصین مجاز و دوره دیده انجام دهید. کلینیک الهام با بهره گیری از کادر تخصصی مجرب و حرفه ای و با بیش از 11 سال سابقه درخشان به شما کمک خواهد کرد تا با تزریق بوتاکس های استاندارد و تجهیزات مدرن و پیشرفته، انواع چین و چروک های نواحی چشم، پیشانی، خطوط اخم و لبخند، چروک های چانه، تعرق های زیر بغل و کف دست و غیره را برطرف کرده و جوانی را به پوست و چهره خود باز گردانید.

در زمینه بوتاکس بیشتر بدانید


کاربردهای بوتاکس

بوتاکس ترکیبی خاص است که با تزریق دوزهای بسیار کنترل شده و محدود آن، برخی از عضلات یا غده های زیر پوست غیرفعال می شوند. این روش کاملاً ایمن و مطمئن بوده و توسط متخصصین و پزشکان دوره دیده و با دقت بسیار بالا انجام می شود تا هرگونه عوارضی را به حداقل رسانند. این اقدام باعث رفع چین و چروک ها و یا کاهش چشم گیر تعرق در نواحی مختلف بدن می شود. 

مسلماً این چروک ها و یا خطوط زیاد در نواحی پیشانی ( خطوط افقی ) و یا خطوط بین دو ابرو ( خطوط عمودی ) برای هیچ فردی جذاب نیست. پس یکی از بهترین راهکارها برای جوانسازی چهره، تزریق بوتاکس است.

پروسه تزریق بوتاکس به این صورت است که قبل از تزریق جلسه ای مشاوره ای با متخصصین داشته و در خصوص عوارض احتمالی، سوابق بیماری، حساسیت ها، موارد و اقدامات قبل از روز تزریق  و غیره صحبت خواهید کرد. تزریق بوتاکس بین 15 دقیقه تا نیم ساعت زمان بر بوده و گاهاً نیازی به استفاده از مواد بی حس کننده نیز نمی باشد. 

البته این موارد هم به فاکتورهای زیادی بستگی داشته و به تشخیص پزشک وابسته است. ابتدا ناحیه تزریق پاکسازی و استریل می شود، و سپس مواد بوتاکس با سوزن هایی بسیار ریز به نقاط مورد نظر تزریق شده و عضلات مورد نظر را مورد هدف قرار می دهد. 

ماندگاری بوتاکس

ماندگاری بوتاکس به عوامل متعددی بستگی دارد از جمله، ناحیه تزریق، استفاده از مواد مرغوب، تجهیزات مناسب، سن متقاضی، حجم و میزان بوتاکس تزریقی، جنس پوست ( عمق چین و چروک ها، ضخامت پوست) و غیره؛ 

اما در بیشتر موارد تزریق بوتاکس تا 6 ماه ماندگاری دارد. که پس از بازگشت تدریجی فعالیت عضلات مورد تزریق، چین و چروک ها به مرور زمان مجدداً ظاهر شوند؛ که می توانید برای تزریق مجدد اقدام کنید. البته شاید بهتر باشد در برخی موارد از روش های دیگر زیبایی و جوانسازی نتایج بهتری دریافت کنید، 

به همین دلیل بهتر است قبل از اقدام، با مشاوران کلینیک الهام تماس گرفته و یا در جلسه مشاوره با متخصصین نواحی مورد نظر و روش های ممکن را مورد بررسی قرار دهید. اولین نتایج تزریق بوتاکس را می توانید از حدود 10 الی 20 روز مشاهده کنید. اما توصیه می شود پس از هر تزریق تا 6 ماه مجدداً برای تزریق بعدی اقدام نکنید.

از بوتاکس می توان علاوه بر زیبایی و جوانسازی پوست، برای رفع تعرق های بیش از حد نیز استفاده کرد؛ به طوری که از بوتاکس برای غیرفعال کردن غدد تعریق استفاده می شود. 

در صورتی که برخی از نواحی بدن شما نیز مانند کف دست یا زیر بغل بیش از حد عرق می کند، می توانید برای رفع آنها از تزریق بوتاکس استفاده کنید. بوتاکس محدود به سنین بالا نشده و جوانان نیز می توانند برای رفع تعرق های زیاد، رفع چروک های پیشانی و خطوط اخم و غیره از تزریق بوتاکس استفاده کنند. 

بعلاوه آقایان نیز می توانند همانند بانوان از تزریق بوتاکس برای رفع چروک های نواحی مختلف بدن و یا کاهش تعرق خود استفاده کنند. 

دقت کنید که بوتاکس با تزریق فیلر متفاوت بوده و بجای پر کردن نواحی خالی، از انقباض و فعالیت عضلات جلوگیری می کند. به عبارت دیگر، تفاوت اصلی بین بوتاکس و تزریق ژل در چگونگی  و روش رفع چین و چروک و کاهش خطوط می باشد. 

عوارض بوتاکس

بوتاکس عوارض خاصی ندارد و شاید به مدت کوتاهی علایمی مشابه با سرما خوردگی را تجربه کنید که این موارد و یا سایر عوارض احتمالی در جلسات مشاوره ای با متخصصین بررسی شده و به شما اطلاع داده می شوند. 

البته دقت کنید که این عوارض به تخصص پزشک نیز وابسته بوده و در صورت مراجعه به پزشک متخصص حرفه ای به حداقل خواهند رسید. تزریق بوتاکس درد غیر قابل تحملی نداشته و مانند سایر روش های زیبایی که از سوزن های ریز برای تزریق استفاده می کنند، درد بسیار اندکی احساس شود.مشاوره بوتاکس

مراقبت های بعد از بوتاکس

توصیه می شود تا 5 الی 7 ساعت پس از تزریق نواحی مربوطه را آرایش نکنید، از مالش و خارش پرهیز کنید، در معرض مستقیم نور خورشید قرار نگیرید، از فعالیت های سنگین و ورزشی دوری کنید، و سایر مراقبت های توصیه شده توسط پزشک را با دقت انجام دهید.

هزینه بوتاکس

هزینه بوتاکس نیز مانند سایر عمل های زیبایی به موارد متعددی بستگی دارد، از جمله تخصص پزشکان، کیفیت خدمات کلینیک، دستگاه ها و تجهیزات مورد استفاده و از همه مهمتر ناحیه مورد تزریق برای مثال پیشانی، خطوط اطراف لب ها، بینی، اخم، لبخند، زیر چشم، چانه، گردن، خطوط پنجه کلاغی کنار چشم، کف دست، زیربغل و غیره.

عوارض تزریق بوتاکس

عوارض شایع انجام بوتاکس به طور معمول، جز ضعف کمی در عضلات ناحیه اطراف محل تزریق، چندان جدی نمی باشد. البته باید بگوئیم در حالتی که تزریق توسط پزشک مجرب انجام شود، هیچ گونه عارضه ای در پی نخواهد داشت.

بیمارانی که درگیر بیماری های عصبی و عضلانی هستند و شدت بیماری ان ها زیاد است يا زنان باردار و شيرده مجاز به تزریق آمپول بوتاکس نیستند ،

گذشته از این، تزریق بوتاکس سبب کاسته شدن سردرد های میگرنی در بسیاری از بیماران می شود، اما گاهی امکان دارد سردرد به طور موقت و صرفا برای چند روز مجددا اتفاق بیفتد و یا عوارضی که نشان دهنده حساسيت است رخ دهد که آن هم موقت و زودگذر است.

کاربرد بوتاکس در موارد غیر زیبایی

موقعيت هاي زیادی وجود دارد كه در آن از تزريق امپول بوتاكس استفاده مي شود. تزريق بوتاكس منحصر به خلق زيبایی نيست كه از آن جمله مي توان به درمان اسپاسم ماهيچه صورت يا سایر قسمتها ، پرش پلک ، اسپاسم ماهيچه های گردن ، انقباض و تیک گردن ، لوچی شديد چشم ها اشاره نمود.

آیا بوتاکس بی خطر است؟

بوتاکس در حقیقت یک پروتئین خالص کاملا طبیعی است که در دوزهای بسیار پایین تجویز می شود. معمولا تاثیر بوتاکس محدود به قسمت تزریق می شود و به هیچ عنوان به جاهای دیگر بدن سرایت نمی کند. انجام بوتاکس توسط FDA تایید شده و کاربرد چندین ساله آن بی خطر بودن آن را اثبات می کند .

تزریق بوتاکس طبیعی به نظر می رسد؟

اگر چه نتایج بوتاکس بسیار چشمگیر هستند، اما هرگز فرم ظاهری صورت فرد برهم نمی خورد. عضلات شل می شوند به طوری که فرد هنوز می تواند به راحتی لبخند بزند اما بدون ایجاد چین و چروک در اطراف لب. بعد از تزریق بوتاکس زمان زیادی برای بهبودی لازم نخواهد بود و فرد می تواند بلافاصله بعد از تزریق به سر کار برگردد یا به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازد. 

اکثر افراد، حدودا هر سه تا شش ماه به تزریق دوباره بوتاکس نیاز دارند. مواد بوتاکس ظرف چند روز در ناحیه هدف پخش می شود و باعث شلی و از کار افتادن عضله ای می گردد که باعث ایجاد چروک در صورت فرد شده بود. بوتاکس چروک های سطحی را  به خوبی از بین می برد اما چین های عمیق ممکن است به درمان های جایگزین مانند تزریق ژل یا فیلرها نیاز پیدا کنند. 

آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟

برای انجام تزریق بوتاکس پزشک مربوطه از بی حس کننده های موضعی یا دیگر روش های بی حسی استفاده مي كند بدین ترتیب هنگام انجام تزریق هیچ گونه دردی متوجه فرد نخواهد بود و اگر هم دردی احساس شود استانه ان بسیار کم و قابل تحمل است. عوارض بوتاکس شامل مختصری التهاب و تورم، قرمزی یا خون مردگي موقت و گزگز شدن ناحیه بعد از تزریق است.

بوتاکس تنها موردی از انواع روش های درمانی است که توسط FDA تایید شده است. این درمان، درمانی است غیر جراحی با نازل ترین میزان تهاجم. همچنين عموما در این روش نیازی به دوره ترمیم و بازسازی نیست و میزان نارضایتی افراد هم کم گزارش شده است.

اثرگذاری بیشتر بوتاکس

ماندگاری بوتاکس به   عامل ژنتیک،  نوع ماده بوتاکس و پوست شما بستگی دارد. اما به طور طبیعی اثر این روش درمانی تا 6 ماه پس از تزریق باقی خواهد ماند اما با انجام یک سری از فعالیت ها مدت زمان ماندگاری بوتاکس بیشتر و یا کمتر خواهد شد. 

اگر از ورزشکاران حرفه ‌ای به شمار می روید و یا در سالن های بدنسازی مشغول به فعالیت هستید، باید بیان کرد که  مدت زمان ماندگاری بوتاکس در بدن شما کمتر از افراد معمولی است؛ چرا که بدن ما همواره در حال منقبض شدن است و همین عامل باعث دفع شدن بوتاکس از منافذ پوست خواهد شد. 

برخی از افراد از پوست بسیار نازکی برخوردار هستند مدت زمان ماندگاری بوتاکس در این افراد بیشتر از کسانی است که پوست کلفت تر دارند. 

همانگونه که در بالاتر نیز ذکر شد، بوتاکس در نواحی مشخصی تزریق میشود در برخی از موارد مانند چین و چروک و یا گودال زیر چشم بوتاکس درمانی اثر کمتری خواهد داشت چرا که این ماهیچه ها همواره در حال فعالیت هستند و نتیجه معکوسی  بر بوتاکس خواهند داشت.

توصیه می شود پس از تزریق بوتاکس مدت زمانی سر خود را پایین نگیرید. چرا که بوتاکس تزریق شده سریع از منافذ پوست خارج می شود و علاوه بر هزینه سنگینی که بر روی دست شما باقی خواهد گذاشت نتیجه منفی مشاهده خواهید کرد. 

اگر دچار بیماری اعصاب عضلانی هستید، بهتر است از انجام بوتاکس صرف نظر کنید. در این مواقع ماهیچه ها به صورت پی در پی منقبض خواهند شد این از جمله مواردی است که می‌تواند تاثیر بسیار منفی در فرایند بوتاکس داشته باشد.

 توصیه ما به شما این است که قبل از انجام بوتاکس مشاوره با متخصصین کلینیک الهام داشته باشید تا آنها تشخیص دهند که آیا تزریق بوتاکس برای شما موثر خواهد بود و یا خیر.

بهترین کلینیک تزریق بوتاکس

کلینیک زیبایی الهام با استفاده از مجهزترین و بروز ترین دستگاه ها و ابزارهای زیبایی و بهره گیری از متخصصین مجرب و حرفه ای، آماده ارائه انواع خدمات زیبایی و درمانی از جمله تزریق بوتاکس به شما عزیزان است.

جهت نیاز به دریافت مشاوره و یا کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه تزریق بوتاکس، نتایج و قیمت ها، تخصص پزشکان و یا رزرو زمان مشاوره، با مشاوران کلینیک در تماس باشید. علاوه بر این می توانید با تکمیل فرم پایین صفحه، درخواست خود را برای ما ثبت کنید. 


 https://clinicelham.com/license
https://clinicelham.com/license

اشتراک با دوستان

درخواست مشاوره با کارشناسان ماجدیدترین هدایا، تخفیف ها و خدمات کلینیک الهام رو از دست نده!

clinic elham

ارسال نظر


قوانین ارسال نظر
  • با دقت نظرات قبلی را مطالعه کنید و از ارسال نظر تکراری بپرهیزید

  • از ارسال نظر به زبان انگلیسی و فینگیلیش خودداری کنید

  • گذاشتن لینک در متن نظر ممنوع است

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

نظری در این بخش وجود ندارد

اولین نفری باشید که نظر خودش رو ثبت می کنه

ثبت نظر

مطالب مرتبط

شاید موارد زیر که ارتباط زیادی با خدمت: بوتاکس دارند را دوست داشته باشید

بوتاکس چیست؟ بوتاکس چیست؟

بوتاکس چیست؟

زمانی که با دیگران در حال گفتگو هستید، آن ها در ابتدا به صورت شما نگاه می کنند.

بوتاکس زیر بغل چه کاربردی دارد؟ بوتاکس زیر بغل چه کاربردی دارد؟

بوتاکس زیر بغل چه کاربردی دارد؟

 بوتاکس ماده ای است که تاثیر بسیار زیادی در از بین بردن مشکلات پوستی &

بوتاکس مو و ابرو چگونه است؟ بوتاکس مو و ابرو چگونه است؟

بوتاکس مو و ابرو چگونه است؟

 زیبایی یکی از عوامل بسیار مهمی است که تاثیر زیادی در اعتماد به نفس دارد. ا

عوارض بوتاکس عوارض بوتاکس

عوارض بوتاکس

بوتاکس یکی از روش ها کم تهاجمی و بسیار کارآمد است که به منظور جوانسازی پوست و رف

کاربردهای بوتاکس کاربردهای بوتاکس

کاربردهای بوتاکس

بسیاری از افراد همواره به دنبال داشتن پوستی شاداب و بدون لک و چروک هستند. اما مع

مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس

مراقبت های قبل و بعد از بوتاکس

بوتاکس  یکی از روش های درمان چین و چروک و سایر مشکلات پوستی به شمار می رود.

شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس چگونه است؟ شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس چگونه است؟

شستن صورت بعد از تزریق بوتاکس چگونه است؟

با بالا رفتن سن، کم کم چین و چروک ها خودشان را نشان می دهند. البته عوامل دیگری ن

انواع بوتاکس انواع بوتاکس

انواع بوتاکس

از بارزترین تاثیرات سن و سال، پدیدار شدن خط و خطوط در نقاط مختلف صورت به ویژه در

up
phone