مراقبت های بعد از کاشت ابرو

مراقبت های بعد از کاشت ابرو https://clinicelham.com/license
https://clinicelham.com/how-to-use-my-images

مراقبت های بعد از کاشت ابرو

1646

داشتن ابروهای زیبا برای زیبایی چهره افراد بسیار مهم است به طوری که افرادی که ریزش ابرو دارند و یا به طور مادرزاد از داشتن ابروهای پر حجم غافل مانده اند به سمت کاشت ابرو می روند و از این مشکل رهایی می یابند. 

ریزش ابرو به دلایلی همچون بالا رفتن سن، بیماری، اصلاح بیش از حد ابروها و مشکلات دیگری بستگی دارد. بدای ماندگاری و دوام طولانی ابروهای کاشته شده باید اقدامات و مراقبت هایی را از قبل از کاشت و بعد از کاشت رعایت کرد.

کاشت ابرو

یکی از بهترین روش ها برای ‌داشتن ابروهای پر پشت و زیبا، کاشت ابرو طبیعی است که نتیجه دائمی را به همراه خود دارد. در این کاشت شما می توانید به اندازه دلخواه از حجم ابروها کم کنید یا به حجم آن افزایش دهید. 

برای کاشت ابرو مناسب و خوب باید در انتخاب کلينيک و پزشک خود دقت کنید و کلینیک معتبری همچون کلینیک الهام می تواند شما را به نتیجه دلخواه تان برساند. در کاشت ابرو به میزان ۲۵۰ الی ۴۰۰ تار مو نیاز است چراکه این نیازمندی بسته به انتخاب و سلیقه فرد بیمار دارد.

بعد از کاشت ابرو چه باید کرد؟

کاشت ابرو با برداشت فولیکول های اضافی از پشت سر و یا نواحی دیگر بدن انجام می شود به طوری که برداشت این فولیکول ها به تعداد ۲۵۰ تا ۴۰۰ تار مو نیاز است که این تعداد متناسب با سلیقه بیمار متغیر است. 

بعد از کاشت ابرو برای به دست آوردن نتیجه مناسب باید به اقدامات و مراقبت های توصیه شده توسط پزشک توجه کرد و تمامی آن کارها را رعایت کرد. مراقبت های بعد از کاشت ابرو عبارت است از:

 • از رسیدن رطوبت به ابروها جلوگیری کنید

یکی از مهم ترین و اساسی ترین توصیه های پزشکان این است که در روزهای ابتدایی کاست ابرو، از رسیدن رطوبت به ابروها کاملاً خودداری کنید. این اقدام تا ۵ روز الی ۱ هفته ادامه داشته باشد چراکه در این روزها اگر رطوبت به ابروها برسد مشکلات زیادی برای ابرو به وجود می آید که این مشکل ضررهای بسیار زیادی را در بر می گیرد.

 • از وارد کردن هرگونه فشار به ابروها خودداری کنید

در روزهای اول پس از کاشت ابرو باید از وارد کردن هر گونه فشار به ابروها کاملاً جلوگیری کرد چراکه باعث بروز خطراتی می شود که از رشد مجدد ابروها جلوگیری خواهد کرد. 

در روزهای ابتدایی کاشت، باید به صورت آرام و با دقت فراوان ابروها را شست و شو داد و در غیر این صورت ممکن است ابروهای کاشته شده سست و در نتیجه ریزش پیدا کنند. 

این موضوع می تواند در کسب نتیجه نهایی کاشت ابرو اختلال ایجاد کند و به همین دلیل است که توصیه می شود در هنگام شست و شو ابروها با دقت این کار را انجام دهید.

 • استفاده نکردن از کمپرس یخ

برای بهتر شدن جای ورم کاشت ابرو، به هیچ عنوان از کمپرس یخ استفاده نکنید چراکه این کار خطر آفرین است و باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی می شود. تا جایی که ممکن است از یخ برای بهبود نواحی تورم استفاده نکنید. 

در صورت لزوم می توانید از کمپرس یخ برای روی چشم ها استفاده کنید و به هیچ عنوان بر روی زخم ابروها از آن استفاده نکنید زیرا در آینده با مشکلات خاصی رو به رو خواهید شد.

 • کشیدن بخیه

در تمامی روش های جدید کاشت ابرو، از بخیه های جذبی استفاده می کنند به طوری که دیگر نیازی به کشیدن بخیه نیست و خود به خود جذب پوست می شوند. در برخی روش ها هنوز هم از بخیه های غیر جذبی استفاده می کنند و پس از گذشت ۱۰ الی ۱۲ روز اقدام به کشیدن بخیه باید کرد.

 • استفاده از رنگ ها و مواد شیمیایی

پس از کاشت ابرو تا مدت زیادی از رنگ کردن ابروها پرهیز کنید چرا که این مواد به دلیل شیمیایی بودنشان آسیب های زیادی به ابرو می زنند و باعث ریزش موهای کاشته شده می شوند. برای این کار حداقل ۳ هفته الی ۴ هفته باید از کاشت ابرو بگذرد تا افراد به رنگ کردن ابروها بپردازند.

 • از تماس مستقیم دست با ابرو خودداری کنید

یکی از اقدامات مهم در رابطه با مراقبت از ابرو دست کاری نکردن ابروها است که چون فولیکول های کاشته شده تازه هستند، دست کاری آن ها ضررهای بسیاری را در پی خواهد داشت که یک نمونه از این عوارض، بروز عفونت های شدید در نواحی کاشت است.

 • از کندن زخم ها بعد از کاشت بپرهیزید

زخم های به وجود آمده را به هیچ عنوان دست کاری نکنید و امکان ورم، قرمزی شدید، پوسته پوسته شدن و خارش پس از کاشت وجود دارد که به هیچ عنوان نباید به زخم ها دست زد. این کار و دست کاری کردن مکرر ابروها باعث ریزش ابرو و کنده شدن فولیکول های به وجود آمده می شود.

اقدامات قبل از کاشت ابرو

افرادی که با ریزش ابرو مواجه هستند باید برای پیشگیری از این مشکل دست به انجام کارهایی مانند کاشت ابرو طبیعی بزنند و از ابروهای‌ پر‌پشت و پر حجم برخوردار شوند. 

کاشت ابرو نیاز به بانک‌ موی مناسب مانند موهای پشت گردن و نواحی دیگر بدن دارد که هر ابرو متناسب با سلیقه فرد نیازمند ۲۵۰ الی ۴۰۰ تار مو می شود.

برای کاشت ابرو مناسب و فوق العاده باید اقدامات زیادی را انجام داد که نتیجه خوبی به دست آورد، این اقدامات قبل از کاشت ابرو عبارت است از:

 • کنار گذاشتن دخانیات و مصرف نکردن مشروبات الکلی
 • قطع مصرف مکمل های ویتامین e
 • قطع کردن مصرف آسپیرین
 • مشورت با پزشک متخصص و با تجربه
 • برنامه ریزی دقیق برای روز عمل کاشت
 • استراحت لازم برای یک شب قبل از عمل
 • استحمام یک روز قبل از کاشت
 • مصرف وعده های غذایی مناسب
 • گذر زمانی کافی پس از عمل زیبایی بینی قبل از کاشت

تزریق چربی به پشت دست

از تعریق و انجام ورزش‌های سنگین پرهیز کنید.

اگر می خواهید مراقبت‌های بعد از کاشت ابرو را کاملا رعایت کنید، باید حتی الامکان مانع از تعریق صورت شوید. در ماه های گرم سال عرق کردن به ‌دلیل گرمای حاکم  امری اجتناب ناپذیر است، اما این اتفاق برای ابروهای شما چندان خوشایند نیست. در این زمان از یک باد بزن برای خنک‌ کردن خود کمک بگیرید و با دستمالی تمیز عرق را از چهره خود پاک کنید.

توصیه می کنیم بعد از سپری شدن دوره بهبودی مربوط به کاشت ابرو از انجام حرکات سنگین ورزشی و هرگونه فعالیتی که موجب تعریق صورت می‌شود، به مدت یک ماه بپرهیزید. 

 • از مصرف نوشیدنی‌های الکلی دوری کنید.

در ماه اول بعد از کاشت ابرو به هیچ عنوان به سراغ نوشیدنی‌های الکلی نروید؛ زیرا الکل خون شما را رقیق کرده  و باعث ایجاد خونریزی در نواحی تحت جراحی می‌شود. چنانچه پزشک مربوطه برایتان داروی مسکن تجویز کرد، فقط  همان دارو را استفاده کنید.

 • سیگار کشیدن ممنوع

اگرشما جز ان گروهی هستید که به سلامتی خود اهمیت می دهید و نمی‌خواهید هزینه‌ و وقتی را که برای کاشت ابرو 

گذاشته اید به هدر بدهید، باید تا مدتی از مصرف سیگار خودداری کنید. توصیه ما این است که برای اطمینان از پیوند ابروی موفقیت‌ آمیز حداقل از 2هفته تا یک ماه بعد از کاشت ابرو، ازاستفاده دخانیات حتما خودداری کنید.

نحوه درست خوابیدن

 همواره توصیه می شود بعد از کاشت ابرو به صورت طاق باز دراز بکشید، تا فشاری بر روی فولیکول ها تازه بر ناحیه ابروها قرار گرفته اند وارد نشود. 

متاسفانه برخی از افراد در موقع خواب به صورت صاف فشار وارد می‌کنند و در نتیجه فولیکول ها قدرت و استحکام خود را از دست می دهند و همین عامل باعث ریزش مجدد ابرو میشود. 

در هنگام خواب بهتر است دو بالش در کنار خود قرار دهید تا به صورت طاق باز خوابید و در نتیجه هیچ گونه فشاری بر صورت شما وارد نشود. 

همچنین روکش های موجود بر بالش رطوبت صورت را  جذب می کنند و در نتیجه یکی از آلوده ترین بخش هایی هستند که ما با آن مواجه هستیم. قبل از خوابیدن بر روی بالش از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید، تا عوامل بیماری زا به فولیکول های  جدید کاشته شده بر روی ابرو آسیبی وارد نکند. 

خاراندن ابرو

 پس از اینکه مراحل کاشت ابرو به اتمام رسید، به طور طبیعی ممکن است خارشدر محل کاشت احساس کنیم. تا جایی که ممکن است از خاراندن ابرو ها خودداری کنید چرا که  فولیکول های جدید در پایین ترین سطح مقاومت قرار دارند و اگر شما شروع به خاراندن ابروهای خود کنید، ساختار آن با شکستگی مواجه می‌شود و همین عامل باعث ریزش ابروها خواهد شد. 

همواره توصیه می‌شود تا جایی که ممکن است از خاراندن ابرو ها جلوگیری کنید و اگر نتوانستید از این امر اجتناب کنید، باید به آرامی محل مورد نظر را بخارانید.

نتیجه گیری

کاشت ابرو برای افرادی که به دلایل مختلف دچار ریزش ابرو شده اند بسیار مناسب است به طوری که این کاشت تأثیر به سزایی در زیبایی چهره افراد نیز دارد. 

برای ماندگاری و نتیجه خوبی بعد از کاشت باید به اقدامات و مراقبت های توصیه شده توسط پزشک توجه کرد و آن ها را رعایت کرد. این اقدامات شامل چند روز و حتی چند هفته قبل از عمل و چند روز و چند هفته بعد از عمل می شود که با رعایت کردن تمامی اقداماتی که در بالا ذکر شده، ب نتیجه دلخواه خود خواهید رسید.


کاشت ابروhttps://clinicelham.com/license

اشتراک با دوستان

سوالات متداول


کاشت ابرو اگر در کلینیک های معتبر انجام شود مانند کلینیک الهام، از نتیجه دائمی و همیشگی برخوردار است. این کاشت به مراقبت های زیادی احتیاج دارد به طوری که اگر تمامی این مراقبت ها را انجام دهید، نتیجه دائمی را از این کاشت کسب خواهید کرد.

حوادث و سوانح مختلفی نیز می توانید سبب ریزش ابرو شود و همچنین علت های زیادی مانند استفاده از داروهای شیمیایی، اصلاح بیش از حد ابروها، داشتن بیماری های خاص می تواند باعث تأثیر زیادی در ریزش ابرو شود.

در هنگام شست و شوی صورت به ابروهای خود به هیچ عنوان دست نزنید +سر خود را به سمت پایین خم نکنید +در هنگام خواب از بالشت های بزرگ استفاده کنید تا سر شما نسبت به بدنتان بالاتر قرار بگیرد +فعالیت ورزشی بسیار شدید را برای مدت کوتاهی کنار بگذارید +از پمادهای توصیه شده توسط پزشک استفاده کنید +در مورد نور شدید آفتاب قرار نگیرید

ارسال نظر


قوانین ارسال نظر
 • با دقت نظرات قبلی را مطالعه کنید و از ارسال نظر تکراری بپرهیزید

 • از ارسال نظر به زبان انگلیسی و فینگیلیش خودداری کنید

 • گذاشتن لینک در متن نظر ممنوع است

برای ارسال نظر باید وارد حساب کاربری خود شوید

نظری در این بخش وجود ندارد

اولین نفری باشید که نظر خودش رو ثبت می کنه

ثبت نظر

مطالب پشنهادی

شاید موارد زیر که ارتباط زیادی با مطلب: مراقبت های بعد از کاشت ابرو دارند را دوست داشته باشید

برای جوان سازی دست چه کنیم؟ برای جوان سازی دست چه کنیم؟

برای جوان سازی دست چه کنیم؟

با افزایش سن کلاژن و چربی در دست‌ها کم شده و رگ‌ها و تاندون‌ها ظا

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟ جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی بلفاروپلاستی چیست؟

اگر به چهره افراد دقت کنید چشم هایی با حالت های مختلف می بینید. پلک های افتاده ن

روش های جوانسازی دست روش های جوانسازی دست

روش های جوانسازی دست

جوانسازی دست یکی از مهمترین دغدغه های بسیاری از افراد است چراکه دست های ما بیشتر

روش های کاشت ریش روش های کاشت ریش

روش های کاشت ریش

در بین مردان افرادی هستند که صورت کم مو دارند، یا اینکه کلاً از داشتن ریش و سبیل

عوارض تزریق چربی به دست عوارض تزریق چربی به دست

عوارض تزریق چربی به دست

مانند بافت صورت، از دست دادن کلاژن به دلیل افزایش سن در دست ها منجر به برجسته شد

فرآیند و نحوه کاشت ریش فرآیند و نحوه کاشت ریش

فرآیند و نحوه کاشت ریش

کاشت ریش یک عمل زیبایی است که برای اصلاح بی نظمی ریش انجام می شود. ریش کامل

قبل و بعد از کاشت مو قبل و بعد از کاشت مو

قبل و بعد از کاشت مو

کاشت مو یکی از اقدامات هیجان انگیز برای افرادی است که از موی سر طبیعی خود بی بهر

قیمت و هزينه کاشت ریش قیمت و هزينه کاشت ریش

قیمت و هزينه کاشت ریش

بسیاری از آقایان از داشتن ریش و سبیل عاجز هستند به طوری که زیبایی هر مردی با داش

up
phone